Політика

Зеленському слід нарешті зрозуміти, що він не актор, а арбітр, який має стежити за виконанням Конституції: Кузьмін про ситуацію довкола КСУ

Зеленському слід нарешті зрозуміти, що він не актор, а арбітр, який має стежити за виконанням Конституції: Кузьмін про ситуацію довкола КСУ

Фото з відкритих джерел

В Конституції України немає пункту про звільнення суддів КСУ на підставі того, що президенту просто захотілося

Президенту Володимиру Зеленському вже час зрозуміти, що він не актор «95 кварталу», не керівник студії і не продюсер, а президент країни, гарант Конституції, завдання якого – бути арбітром, який стежить за виконанням Основного закону.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK  заявив народний депутат від партії «Опозиційна платформа — За життя» Ренат Кузьмін.

Коментуючи законопроєкт про відставку суддів Конституційного суду України, який до Верховної Ради України подав президент, Ренат Кузьмін підкреслив: було б добре, якби кожен в Україні займався своєю справою, в тому числі і Володимир Зеленський, який є гарантом Конституції і своєю посадою має гарантувати дотримання Основного закону. 

Окрім цього парламентар зауважив, що в Конституції чітко визначений особливий порядок звільнення та призначення суддів КСУ. Натомість в Конституції немає пункту про звільнення КСУ на підставі того, що президенту просто захотілося.

Також, зі слів Рената Кузьміна, немає у президента повноважень розігнати парламент лише через те, що так йому захотілося.

«І якщо парламент відмовиться голосувати за президентський законопроєкт, це не являється підставою для розпуску парламенту. І президенту вже час зрозуміти, що він не актор «95 кварталу», не керівник студії, не продюсер на «1+1» чи на «Інтері», він президент країни, вища посадова особа країни, гарант Конституції! Його завдання – бути арбітром, суддею, я б сказав, він як арбітр має стежити за виконанням Конституції, слідкувати за злагодженою роботою державних механізмів і втручатися своєю владою для того, щоб присікти можливі порушення Конституції», – наголосив Кузьмін.

На переконання політика, так званою реформою Конституційного суду Зеленський хоче звільнити неугодних йому суддів і призначити своїх лояльних, які будуть виконувати всі команди та прохання президента.

«Це злочин, за який рано чи пізно може настати кримінальна відповідальність», – додав Кузьмін.

Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

 

Источник

Залишити коментар