Світ

Збитий рейс МАУ: Канада 8 січня відзначить день пам’яті жертв авіакатастроф

Збитий рейс МАУ: Канада 8 січня відзначить день пам'яті жертв авіакатастроф

Трагедія сталася 8 січня 2020 року

Влада Канади назвала авіакатастрофу національною трагедією і заявила, що буде «продовжувати наполягати на повній відповідальності».

У Канаді 8 січня відзначать національний день пам’яті жертв авіакатастроф у зв’язку з трагедією з літаком Міжнародних авіаліній України (МАУ), який був збитий в Ірані 8 січня 2020 року. Про це йдеться в заяві прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, глави МЗС Франсуа-Філіпа Шампаня і міністра транспорту Марка Гарно, пише Європейська правда.

«Ця національна трагедія є однією з найбільших втрат канадських життів в історії цивільної авіації», — наголошується в прес-релізі, який з’явився на сайті прем’єр-міністра Канади.

В авіакатастрофі літака МАУ загинули 176 осіб, серед яких громадяни України, Канади (55 громадян та 30 осіб з правом на постійне проживання в країні), Ірану, Великобританії, Афганістану, Німеччини, Швеції.

«Ми як і раніше прагнемо до всебічного і достовірного пояснення з боку іранського режиму про цю трагічну подію, і ми будемо продовжувати наполягати на повній відповідальності», — йдеться в заяві.

Тому 8 січня, день трагедії, в Канаді оголошено національним днем ​​пам’яті, щоб «продовжувати віддавати данину пам’яті жертвам авіакатастроф, як всередині країни, так і за кордоном».

До цього повідомлялося, що Іран виплатить компенсації у зв’язку з катастрофою літака МАУ згідно з міжнародними нормами.

Тим часом, в МЗС України так і не отримали від Ірану звіт про збите повітряне судно. При цьому Іран багаторазово запевняв, що звіт про катастрофу готовий.

Джерело

Залишити коментар