Політика

Затягування з підрахунками голосів: Ці вибори провалила ЦВК, – політтехнолог Загородній

Затягування з підрахунками голосів: Ці вибори провалила ЦВК, – політтехнолог Загородній

Тарас Загородній. Фото Синиця Олександр / УНІАН

Також всіх заплутало недолуге виборче законодавство

Основною причиною затягування результатів місцевих виборів, які відбулися в Україні ще 25 жовтня, є погана організація виборчого процесу Центральною виборчою комісією. Саме вона «провалила» ці вибори.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK  під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Відповідаючи на питання ведучого, яка причина затягування підрахунку голосів виборців у деяких містах, Тарас Загородній зауважив, що це можна пояснити декількома тенденціями:

«По-перше, це недолуге виборче законодавство, яке всіх заплутало, по-друге – дуже погана організація самого виборчого процесу з боку ЦВК. Окрім цього, звичайно, що є тиск і намагання переписати протоколи, це називається «уточнення». В дійсності також вже є великі політичні торги щодо того, хто проходить, а хто не проходить, це по-третє. І все разом це впиває на те, що в багатьох місцях у нас досі не пораховані результати виборів», – зазначив політичний експерт.

Але основною причиною затягування результатів виборів, зі слів Загороднього, є погана організація виборчого процесу Центрвиборчкомом.   

«Більше питань до ЦВК. Це вони провалили вибори. Якби у них був  організований процес навчання тих же членів ДВК, не було б таких проблем на місцях з підрахунками. Результати були б швидшими, відбулися б судові процеси, тим більше, що ці судові процеси відбуваються у прискореному порядку. Тому в даному випадку, звичайно, що є проблеми більше організаційного порядку, за які найбільше відповідає ЦВК», – прокоментував Тарас Загородній.

Новини за темою: Центрвиборчкому залишилося отримати результати виборів 90 голів, — ЦВК

Нагадаємо, у ЦВК заявили, що остаточних результатів місцевих виборів ще немає, оскільки субʼєкти виборчого процесу досі оскаржують результати виборів у судах та деякі територіальні виборчі комісії повторного роблять підрахунок голосів на виборчих дільницях.

Додамо, що за інформацією ЦВК станом на 11 листопада 2020 року встановлено результати майже 99,24 % виборів депутатів місцевих рад, а також майже 99,51 % – сільських, селищних та міських голів.

Водночас у ЦВК нагадали, що вони не встановлюють результати виборів, а лише розміщують їх на офіційному сайті.

Також повідомляли, що нещодавно Рада національної безпеки і оборони України закликала Центральну виборчу комісію негайно оголосити всі результати місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня.

Источник

Залишити коментар