Світ

Заговорилися тет-а-тет. Візит Зеленського в Париж

Заговорилися тет-а-тет. Візит Зеленського в Париж

Зеленський зустрівся з Макроном

Президент України Володимир Зеленський провів у Парижі переговори з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

  Володимир Зеленський приїхав у Париж на тлі загострення ситуації на Донбасі і стягнення Росією своїх військ до українських кордонів. Перед візитом Зеленський говорив, що однією з ключових тем розмови стане тематика конфлікту з Росією, і висловив надію, що президент Франції Емманюель Макрон зробить штучне дихання нормандському формату. Також до переговорів Зеленського і Макрона по відеозв’язку підключилася Анґела Меркель.   Після зустрічі український Президент розповів про хід переговорів і ключові тези, які він озвучив перед світовими лідерами.     Дуже тепла обстановка   Після зустрічі Зеленський зазначив, що у нього з Макроном «дійсно теплі, тепліші, ніж погода, відносини».   Особисті переговори президентів України і Франції затяглися настільки, що від одного з форматів зустрічі довелося відмовитися, розповіло Європейській правді джерело в українській делегації.  

Заговорилися тет-а-тет. Візит Зеленського в Париж

EPA     Українсько-французькі переговори в розширеному складі, заплановані в рамках візиту Володимира Зеленського в Париж, довелося скасувати через те, що на них не залишилося часу: його повністю забрали переговори президентів Зеленського і Макрона у форматі віч-на-віч.   «Зустріч Володимира Зеленського з Емманюелем Макроном тет-а-тет тривала більш як півтори години. Президенти навіть проігнорували переговори в розширеному колі», — розповіло джерело.   В українській делегації вважають, що такі зміни є «хорошим знаком, тому що дають лідерам більше простору для обговорення важливих питань».   Після завершення двосторонніх переговорів лідерів України і Франції до них приєдналася лідер Німеччини.   «Було дві частини зустрічі — спочатку з президентом Макроном, потім підключилася канцлер Меркель… Підключення пана Путіна не було, тому мені важко сказати, що б я йому сказав, якби було підключення. Хоча я налаштований, щоб ми всі вчотирьох підключилися», -розповів Зеленський.     Війна — тема №1   Основною темою переговорів була ситуація на фронті, підкреслив Зеленський після зустрічі.   «Ми проговорили ситуацію з безпекою на сході України, яка діяла з 20 липня, і діяла дуже непогано, але десь із другої половини грудня ми побачили ускладнення ситуації на контактній лінії і тимчасово окупованій території. Всі ці випадки я розповів докладно пану Макрону, а потім і пані Меркель», — сказав Зеленський.   За словами українського Президента, Україна, Німеччина, Франція і Росія наближаються до нової зустрічі в рамках нормандської четвірки.   19 квітня буде засідання радників лідерів «Нормандії», будуть обговорюватися кластери виходу з кризи.   «Це те, про що ми говорили кілька місяців тому, що будуть зроблені кластери французької та німецької стороною, з українськими доповненнями. Всі чотири країни підготують додатки: з чим згодні, з чим не згодні. Це — послідовне виконання Мінських домовленостей. Радники будуть узгоджувати ці позиції», — сказав Зеленський.  

Заговорилися тет-а-тет. Візит Зеленського в Париж

EPA      ЄС і НАТО   Зеленський на зустрічі з Макроном запропонував президенту Франції підписати декларацію про підтримку майбутнього членства України в ЄС.   «Ми розробили декларацію, яку укладаємо з партнерами: країнами — членами ЄС, — про те, що та чи інша країна підтримує прагнення України до членства в ЄС… Я запропонував Франції також підтримати Україну. Я думаю, що президент Макрон ознайомиться з декларацією і дасть відповідь», — зазначив Зеленський.   Він сказав, що її підписали вже «кілька країн» і ще кілька знайомляться з пропозицією, — але не уточнив, які саме. Вперше таку декларацію Україна підписала з Литвою під час візиту президента Литви Ґітанас Науседа у Київ.   Згодом Науседа розповів, що Київ планує заручитися такою підтримкою всіх країн — членів ЄС. Декларація фіксує підтримку європейської перспективи України, в тому числі — що Литва підтримає Україну, коли вона подасть заявку на членство в ЄС.   Також Зеленський розраховує почути на саміті НАТО підтримку надання Україні Плану дій щодо членства.   «Що стосується Франції і президента Макрона, ми відчуваємо підтримку України в питанні ПДЧ. Я хотів би чути конкретику, коли це може бути, але це залежить не тільки від Франції. Хоча я вважаю, що Франція відіграє велику роль у цьому питанні. У червні буде саміт НАТО, і там обов’язково почуємо, чи є такий сигнал і від яких конкретно країн ми чуємо підтримку в питанні ПДЧ», — сказав Зеленський.   Він розповів, що не обговорював з Меркель питання членства України в НАТО, тому що конференція була форматом обговорення саме питання безпеки на сході України.       «А з паном Макроном ми обговорювали це питання», — додав український Президент.     Зустріч Байдена і Путіна   Зеленський вважає «правильною і своєчасною» ініціативу президента США Джо Байдена про зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним. У той же час, додав він, розмова про Україну без України буде «не настільки предметною».   «Я вважаю, що це правильно і дуже вчасно, і це дуже важливо. Коли є такий діалог — гармати мовчать. Це могло б вирішити деякі питання», — зазначив Зеленський.  

Джерело

Залишити коментар