Політика

З кожними наступними виборами спостерігається зниження явки, – Опанащенко вказав на причину

З кожними наступними виборами спостерігається зниження явки, – Опанащенко вказав на причину

khersonci.com.ua

Для влади необхідно було знизити явку на місцевих виборах максимально, заявив політик

Виборча система в Україні потребує модернізації, адже люди у своєму розвитку давно пішли вперед, а виборча система залишилася стара.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив член партії «Опозиційна платформа – За життя» Михайло Опанащенко.

Політик прокоментував низьку явку виборців, яка спостерігалася під час другого туру на місцевих виборах у низці українських міст.

«Спостерігається з кожними новими виборами зниження явки. Проаналізувавши ситуацію, це не означає, що люди не хочуть проголосувати. Це означає, що Україна стає сучаснішою. Люди звикають до нових технологій, які є у всьому світі, а ми до сих пір їздимо на возі, коли всі вже давним-давно їздять на «Мерседесі» в плані виборчого процесу. Він став вже некомфортний, незручний, і люди в своєму розвитку давним-давно пішли вперед, а виборча система залишилася стара», – сказав Михайло Опанащенко.

Політик зауважив, що влада мала надати можливість українцям голосувати онлайн. Окрім того, повинна була подбати про можливість для тих громадян України, які зараз перебувають на заробітках у Європі, проголосувати на місцевих виборах.

«По суті, можна резюмувати і поставити тверду «двійку» за організацію голосування в Україні і фактично взагалі поставити під сумнів результати виборів. Зрозуміло, що для цієї влади необхідно було знизити явку максимально», – додав Михайло Опанащенко.

Нагадаємо, в Україні 15 листопада відбулося повторне голосування на виборах міських голів Луцька, Одеси, Сум, Херсона, Камʼянець-Подільська (Хмельницька область), Краматорська (Донецька область) та Українки (Київська область).

22 листопада повторне голосування з виборів міського голови призначене у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді, Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Як відбувалося голосування на чергових місцевих виборах в Україні 25 жовтня, можна дізнатися за цим посиланням, а яких повноважень набудуть новообрані мери і депутати різних рівнів – тут.

Источник

Залишити коментар