Україна

Україну включать у процес сертифікації ПП-2 — ЄС

Україну включать у процес сертифікації ПП-2 - ЄС

Фото: mpe.kmu.gov.ua Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон

Україна стане активним учасником процесу сертифікації російського газопроводу як політично, так і юридично.

Україна стане активним учасником сертифікації Північного потоку-2. Про це стало відомо під час онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з Єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє прес-служба Міненерго.

Під час зустрічі сторони обговорили питання сертифікації газопроводу Північний потік-2, безпеки постачання газу до Європи, можливі варіанти зменшення впливу енергетичної кризи на європейський регіон.

«Єврокомісія готова консультуватися з Україною у процесі підготовки висновку Комісії щодо проекту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію Північного потоку-2», — заявила Сімсон.

Тобто Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично.

Також зазначається, що Україна візьме участь у «групі ризику», створеній відповідно до Регламенту про безпеку поставок, до якої входять лише держави-члени ЄС.

Метою засідання цієї групи стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом із європейськими країнами у кризових ситуаціях, наголосили у Міненерго.

«Приєднання України до підготовки висновку Комісії з сертифікації Північного потоку-2 та «групи ризику» підтверджує, що наша держава є рівноправним партнером Європи у сфері енергетики. У нас є якісна експертиза у сфері транспортування газу, оперування великими обсягами газу та розуміння того, як Росія може порушувати європейські правила. Тому залучення України до європейських процесів забезпечення енергетичної безпеки буде вигідним і для України, і для Європи», — зазначив Герман Галущенко.

Україну включать у процес сертифікації ПП-2 - ЄС

 mpe.kmu.gov.ua  

Зеленський обговорив Донбас та ПП-2 з головою ЄК

Раніше повідомлялося, що запуск ПП-2 очікується не раніше за весну-2022. Через необхідність створення нової компанії-оператора газопроводу в Німеччині, його сертифікація затягнеться до березня, пишуть ЗМІ.

Джерело

Залишити коментар