Світ

Українців попередили про ще один коронавірус

Українців попередили про ще один коронавірус

Українським туристам рекомендують уникати близького контакту з верблюдами

ВООЗ в період з 1 січня до 11 березня 2021 року зафіксувала в Саудівській Аравії сім нових випадків МЕRS-CoV, три з них — летальні.

Центр громадського здоров’я МОЗ України попередив туристів про циркуляцію в країнах Близького Сходу коронавірусу МЕRS-CoV. Він викликає близькосхідний респіраторний синдром, повідомляється на сайті ЦОЗ.

Зазначено, що Всесвітня організація охорони здоров’я в період з 1 січня до 11 березня 2021 року зафіксувала в Саудівській Аравії сім нових випадків МЕRS-CoV, три з них — летальні. До цього випадки коронавірусу фіксували в Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Ємені, Об’єднаних Арабських Еміратах. За межами Аравійського півострова фіксувалися поодинокі завезені випадки хвороби.

Заразитися цим коронавірусом можна в результаті прямого або не прямого контакту з верблюдами. Від людини до людини вірус передається, в основному, тільки в межах родини.

Перебіг хвороби може бути безсимптомним, але може і супроводжуватися важкими клінічними проявами: високою температурою, кашлем і задишкою, часто діагностують пневмонію.

Щоб запобігти зараженню МЕRS-CoV, українським туристам рекомендують:

  •     уникати близького контакту з верблюдами і іншими тваринами;
  •     уникати вживання сирого верблюжого молока або вживання м’яса без належної обробки;
  •     утриматися від відвідування місць масового скупчення людей;
  •     регулярно мити руки після дотику тварин і уникати контакту з хворими тваринами.

Раніше в Німеччині вчені виявили речовини, що блокують COVID-19. Скринінг потенційних молекул-інгібіторів коронавірусу дозволив визначити два багатообіцяючих класи сполук.

Також повідомлялося, що в США вчені створили потенційні ліки від коронавірусу, що захищає організм від цитокинового шторму.

Джерело

Залишити коментар