Політика

Українці частково розчарувалися в інституті виборів, – політолог про низьку явку

Українці частково розчарувалися в інституті виборів, – політолог про низьку явку

Фото з відкритих джерел

Олексій Якубін пояснив, чому українці не йдуть на виборчі дільниці

Серед причин низької явки виборців у другому турі місцевих виборів є те, що серед українців спостерігається часткове розчарування у самому інституті виборів.

Про це в ефірі ток-шоу «13» на телеканалі ZIK заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Політолог вказав на причини низької явки виборців у другому турі місцевих виборів, який відбувся напередодні у низці українських міст.

«Перша причина пов’язана з тим, що після 2019 року частково влада, яка змінилася, змінилися персони, але не змінилася політика, і це на частину людей демотивуюче вплинуло. Тобто є часткове розчарування у самому інституті виборів. До речі, це дуже небезпечно для нашої демократії, тому що у подальшому це може впливати на людей таким чином, що у цілому відбувається делегітимізація державних інституцій різного рівня. Це один нюанс», – зазначив Олексій Якубін.

За його словами, інша причина низької явки полягає у тому, що у другому турі на місцевих виборах зазвичай голосує значно менше виборців, аніж у першому турі.

«Плюс, я думаю, що зіграли свою роль оці всі дискусії навколо «карантину вихідного дня», є він чи немає, тобто на якусь частину аудиторії це також вплинуло. Плюс, мені здається, один із факторів також був пов’язаний з тим, що, якщо ми з вами говоримо безпосередньо про місцеві вибори, все ж таки у нас люди, і це не секрет, багато в чому думають, скоріше, не про місцеві вибори, а про ширшу картину – загальнодержавні вибори, тобто парламенту, президента, а місцеві вибори, незважаючи на те, що це навіть другий тур, де є персони, люди меншою мірою традиційно звертають увагу», – сказав політолог.

Нагадаємо, в Україні 15 листопада відбулося повторне голосування на виборах міських голів Луцька, Одеси, Сум, Херсона, Камʼянець-Подільська (Хмельницька область), Краматорська (Донецька область) та Українки (Київська область).

22 листопада повторне голосування з виборів міського голови призначене у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді, Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Як відбувалося голосування на чергових місцевих виборах в Україні 25 жовтня, можна дізнатися за цим посиланням, а яких повноважень набудуть новообрані мери і депутати різних рівнів – тут.

Источник

Залишити коментар