Всі новини

Україна заборонила в’їзд двом високопосадовцям Угорщини через агітацію на Закарпатті, — Кулеба

Україна заборонила в'їзд двом високопосадовцям Угорщини через агітацію на Закарпатті, - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
МЗС України

Водночас міністр зауважив, що Україна налаштована на конструктив у відносинах з Угорщиною

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна заборонила в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів у минулі вихідні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

«Уже заборонено в’їзд в Україну двом угорським високопоставленим особам, які під час цієї виборчої кампанії вдавалися до прямої агітації в Закарпатській області. Один із них — це державний секретар канцелярії прем’єр-міністра Угорщини», — розповів очільник МЗС.

Він також зауважив, що ініційовано впровадження заборони на в’їзд в Україну ще декільком угорцям, які активно втручалися у внутрішні справи України під час виборчої кампанії. Міністр наголосив, що найближчим часом будуть детально поінформовані партнери України про факт втручання у вибори зі сторони Угорщини. Наразі така інформація надана наглядовій місії ОБСЄ.

За словами Кулеби, ця ситуація не може мати різні прочитання, оскільки це було конкретне втручання у внутрішні справи України.

«Не треба все зводити виключно до одного повідомлення у Facebook мого колеги (глави МЗС Угорщини, — ред.) Петера Сіярто. Йдеться про угорську політику загалом. Наша позиція дуже проста, ми вчора дали оцінку цим діям. Те, як поводилася угорська влада напередодні виборів і в день голосування, є втручанням у внутрішні справи України», — пояснив міністр.

Кулеба наголосив, що Україна налаштована на конструктив у відносинах з Угорщиною, однак робитиме жорсткі й чіткі кроки, якщо Будапешт нехтуватиме інтересами та законодавством України.

«З минулого року ми дуже багато зробили, щоб відновлювати довіру у відносинах і йти на вирішення проблем. Але якщо хтось думає, що оскільки всі «в позитиві», можна робити, що завгодно, він глибоко помиляється. Ми готові до конструктивної і відвертої розмови з угорцями, але якщо вони нехтуватимуть нашими інтересами і нашим законодавством, ми робитимемо жорсткі й чіткі кроки. Тому що мій принцип дуже простий: якщо тебе вдарили, треба вдарити у відповідь», — підсумував очільник МЗС України.

Нагадаємо, у суботу, 25 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС «Партія угорців України». 

Згодом Міністерство закордонних справ України заявило, що глибоко засмучене тим, як офіційний Будапешт «нахабно підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи України» через агітацію чиновників на місцевих виборах.

У понеділок, 26 жовтня, Міністерство закордонних справ України вручило послу Угорщини Іштвану Ійдярто ноту протесту через політичну агітацію угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року.

Источник

Залишити коментар