Україна

Україна скликає спеціальну сесію ООН

Україна скликає спеціальну сесію ООН

Україна скликає спецсесію Генасамблеї ООН — Кислиця

На рівні Генеральної асамблеї країна-агресор не має права вето, оскільки резолюцію розглядатимуть усі члени Організації Об’єднаних Націй, а це 193 держави.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що держава скликає спеціальну сесію Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Про це у суботу, 26 лютого, дипломат написав у Мережі.

«У світлі російського вето в РБ ООН я звернувся з проханням до членів Ради прийняти необхідне рішення про скликання екстреної спеціальної сесії Генасамблеї ООН відповідно до резолюції 377A(V). Оскільки Росія не дозволила Раді діяти відповідно до вимог підтримки міжнародного миру та безпеки», — написав він.

Для скликання такої спеціальної сесії необхідне рішення Ради безпеки ООН. Проте для прийняття рішення достатньо схвалення 9 із 15 країн-членів. При цьому жодна країна не матиме права вето.

Відповідне засідання Ради безпеки заплановано на 27 лютого.

У разі схвалення скликання спецсесії, українське питання на ньому розглядатимуть усі 193 держави-члени ООН. Щоправда, рішення Генасамблеї не є обов’язковим до виконання.

Нагадаємо, Росія ветувала проект резолюції Радбезу ООН із закликом негайно припинити військову операцію в Україні.

Джерело

Залишити коментар