Україна

Україна пройшла пік смертності від COVID — НАН

Україна пройшла пік смертності від COVID - НАН

В Україні покращується ситуація з коронавірусом

Оцінка ефективності вакцинації для запобігання госпіталізації складає 84-92% після двох щеплень, вирахували вчені.

В Україні останні два тижні епідемія коронавірусу спадала за всіма показниками, зокрема за кількістю летальних випадків. Про це йдеться у прогнозі розвитку епідемії COVID-19 Національної академії наук України, оприлюдненому у вівторок, 23 листопада.

Згідно з документом, за цей час кількість позитивних ПЛР-тестів скоротилася на 53%, кількість нових випадків зменшилася на 30%, ліжок у лікарнях — на 19%, добові госпіталізації зменшилися на 30%, а кількість летальних випадків на тлі інфекції — на 9 %.

Як уточнили вчені, нині зниження захворюваності спостерігається у всіх регіонах України, крім Закарпатської та Кіровоградської областей, а пік смертності у країні пройдено 8-12 листопада.

«Попередній аналіз надмірної смертності показав, що загальна смертність з причин, пов’язаних із COVID-19 протягом усього періоду епідемії в Україні в 2,15 раза перевищує зареєстровану смертність від COVID-19», — зазначено в прогнозі.

Зрештою, у НАН наголосили, що оцінка ефективності вакцинації для запобігання госпіталізації для окремих вікових категорій становить 84-92% для повністю щеплених громадян.

Нагадаємо, 19 листопада міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що Україна пройшла пік хвилі коронавірусу, проте існує загроза повторного спалаху.

Проте напередодні стало відомо про 12 729 нових випадків зараження COVID-19, що на понад 5 тисяч перевищує попередній показник.

Повністю щеплені від коронавірусу 10 млн українців

Джерело

Залишити коментар