Політика

Україна наполягає на кваліфікації «особливо тяжкий злочин» у справі про збиття літака МАУ в Ірані, – Офіс генпрокурора

Україна наполягає на кваліфікації "особливо тяжкий злочин" у справі про збиття літака МАУ в Ірані, – Офіс генпрокурора

Останки розбитого українського літака авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана в Ірані, 8 січня 2020 року New York Times

За словами заступника генпрокурора, Іран розслідує справу як ненавмисне вбивство

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що Україна наполягає на кваліфікації «особливо тяжкий злочин» в справі про збиття на українського літака в Ірані. Про це він повідомив в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

За словами Мамедова, Іран не сприймає такі вимоги і розслідує ненавмисне вбивство, максимальне покарання за що передбачає позбавлення волі на три роки. «Іранська сторона розслідує факт ненавмисного вбивства. І я змушений констатувати, що більшою мірою ми рухаємося окремо. Тегеран категорично не сприймає нашу кваліфікацію, вони неодноразово говорили, що це дуже жорстке звинувачення. Як неодноразово особисто я пояснював, що без відповідей на наші запитання для встановлення всіх деталей події, ми не маємо права ,згідно із законом, виключати можливий характер скоєння умисного злочину в даному випадку. Для іншої кваліфікації потрібні вагомі підстави і факти», – сказав чиновник.

Крім того, прокурор вважає занадто м’яким трирічне покарання за трагедію. «Щоб ви розуміли, максимальна санкція передбачає до трьох років позбавлення волі і виплату грошової компенсації сім’ям загиблих. Ви можете уявити собі, що максимальне покарання за вбивство 176 цивільних осіб із застосуванням військової техніки, повне руйнування пасажирського літака і заподіяння, таким чином, мільйонних збитків авіакомпанії і іноземній державі, становить всього 3 роки в’язниці?», – висловився Мамедов.

Також чиновник заявив, що Іран приховує дані щодо розслідування. «Ще в січні ми просили надати копії процесуальних документів для підтвердження провини. Відповіді немає досі. Цілеспрямовано замовчуються дані про підозрюваних, їхні анкетні дані, повноваження і обов’язки, ступінь причетності і рівень відповідальності кожного», – зазначив Мамедов.

Нагадаємо, нещодавно посол Ірану Манучехра Мораді заявив, що Іран готовий вирішити питання щодо авіакатастрофи літака «МАУ» під час наступного раунду перемовин. Він має відбутися у листопаді-грудні цього року.

Источник

Залишити коментар