Україна

Україна й Угорщина готують нове примирення

Україна й Угорщина готують нове примирення

Фото: Дмитрий Кулеба / Twitter Петер Сійярто приїде в Україну

Міністри закордонних справ двох країн домовилися про переговори для вирішення конфліктів, що накопичилися.

Глави МЗС України та Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто узгодили нові переговори в Києві через жорстку кризу в стосунках. Про це в четвер, 14 січня, повідомляє Європейська правда з посиланням на Дмитра Кулебу.

Зазначається, що приїзд угорського чиновника очікується до кінця місяця.

 «Угорщина для нас важливий партнер і близький сусід. Сусіди, буває, сваряться, але потім повинні миритися, тому що залишаються сусідами. Тому ми домовилися, що в кінці січня мій колега Петер Сійярто відвідає Київ для обговорення ситуації в двосторонніх відносинах і шляхів вирішення проблем на основі принципу взаємної поваги», — заявив міністр.

Інші джерела видання також говорять, що візит запланований на останній тиждень січня, вже після зміни влади в США.

При цьому йдеться не про офіційне засідання міжурядової комісії, яке було підставою для зустрічей Кулеби з Сіярто раніше, а про персональний візит угорського міністра для пошуку виходу з кризи у відносинах.

Ініціатором переговорів стала Угорщина, але запрошення зустрітися в Києві, за даними ЗМІ, надійшло від української сторони.

Нагадаємо, в листопаді минулого року СБУ провела обшуки в Товаристві угорців Закарпаття. Під час обшуків виявили низку друкованих матеріалів, які популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії на Закарпатті.

У відповідь Угорщина пригрозила поскаржитися на Україну в НАТО і викликали «на килим» посла України.

Джерело

Залишити коментар