Україна

Україна і Росія підняли питання Будапештського меморандуму в ООН

Україна і Росія підняли питання Будапештського меморандуму в ООН

Фото: Постоянное представительство Украины в ООН Юрій Вітренко виступив в ООН

Росія виконує Будапештський меморандум або Статут ООН тільки в її власному перевернутому світі, вважають українські дипломати.

Заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко при розгляді пункту 93 порядку денного Генасамблеї ООН Звіт Міжнародного агентства з атомної енергії відповів на заяву російської делегації щодо Будапештського меморандуму. Про це повідомляє прес-служба Постійного представництва у четвер, 12 листопада.

«Оскільки російська делегація запропонувала підняти питання про Будапештський меморандум, який, як вона стверджує, «повністю реалізується», дозвольте мені, пане президенте, коротко нагадати наступне. Ще в 1994 році держави, які підписали меморандум, в тому числі Російська Федерація, «підтвердили своє зобов’язання перед Україною поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України», — заявив Вітренко.

Він нагадав, що сторони також «підтвердили зобов’язання утримуватися від загрози або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України».

«Зараз же ця Генеральна Асамблея чітко і ясно кваліфікувала Росію в низці резолюцій як окупаційну силу і, відповідно, як державу-агресора. Через вторгнення Росії до Криму і на схід України більше 13 тисяч осіб були вбиті і майже 30 тисяч поранені. Щонайменше півмільйона жителів України стали вимушеними переселенцями. Отже, відповідь на питання, чи повністю Росія виконує Будапештський меморандум або Статут ООН, очевидний — тільки в її власному перевернутому світі», — наголосив дипломат.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час всеукраїнського опитування поцікавився в українців, чи підтримують вони використання Будапештського меморандуму для відновлення територіальної цілісності України. Ствердно відповіли понад 74% громадян, які взяли участь в опитуванні.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар