Україна

Україна і Литва підписали низку угод

Україна і Литва підписали низку угод

Фото: president.gov.ua Підписано низку договорів між Україною та Литвою

Представники двох країн підписали документи про співпрацю в залізничних перевезеннях, енергетиці, культурі і захисті навколишнього середовища.

Представники уряду України і Литви в присутності президентів обох країн підписали низку важливих документів, що стосуються двостороннього співробітництва та європейської інтеграції України. Про це в четвер, 18 березня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зокрема, був підписаний Протокол Тринадцятого засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки, який відображає основні домовленості переговорів, які відбулися. У документі підтверджується важливість подальшого посилення двостороннього співробітництва в сферах, що становлять взаємний інтерес, а саме: в сфері оборони і безпеки, енергетики, транспорту і логістики, в сферах освіти і науки, культури і туризму.

Також було підписано Угоду між Міністерством молоді і спорту України і Міністерством соціального захисту і праці Литовської Республіки про співробітництво в сфері молодіжної політики.

Крім того, представники урядів двох країн підписали Програму співробітництва між Міністерством культури і інформаційної політики України та Міністерством культури Литовської Республіки. Йдеться про такі сфери, як театральне, музичне, хореографічне, образотворче та аматорське мистецтво, кіно, література, креативні індустрії, бібліотечна та музейна справа, охорона і раціональне використання пам’яток та інших об’єктів культурно-історичної спадщини.

Також підписано Технічну угоду щодо внеску Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України в діяльність Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки. Підписанням цього документа завершується процес приєднання української сторони до діяльності розташованого у Вільнюсі Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки.

Також було підписано Спільну декларацію наміру про створення робочої групи щодо посиленої стратегічної співпраці в сфері енергетики.

Влада двох країн також домовилася про наміри щодо співробітництва в сфері розвитку пасажирських і вантажних залізничних перевезень та про співпрацю в сфері розробки цифрових процедур видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів.

Крім того, був підписаний Меморандум про співпрацю в галузі переходу від інституційного відходу в сімейні форми виховання та надання соціальних послуг на рівні громад.

Нагадаємо, у четвер, 18 березня, в Києві триває зустріч президентів України і Литви. Планується виступ Гітанаса Науседи в Раді 19 березня.

Під час зустрічі президенти двох країн підписали Спільну декларацію щодо європейської перспективи України.

Джерело

Залишити коментар