Політика

Україна доповнила план дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі, – ЗМІ

Україна доповнила план дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі, – ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Серед іншого, в документі детально прописали процес передачі Україні контролю над кордоном

Українська делегація в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу підготувала доповнення до плану з урегулювання ситуації в регіоні. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на джерело, близьке до переговорного процесу.

Зазначається, що в доповненнях йдеться про детально відпрацьований процес передачі Україні контролю над кордоном. Зокрема, контролювати ситуацію з першого етапу повинна ОБСЄ. Також планується створити підгрупу в ТКГ щодо  обробки відповідної процедури. При цьому відновлення контролю України на кордоном має відбутися до старту виборчої кампанії в органи місцевого самоврядування на території ОРДЛО.

Крім того, передбачається й демілітаризація нині непідконтрольної українській владі території. У цей пункт включається й вивід НЗФ, важкого озброєння, роззброєння та демобілізацію сил противника, що має узгоджуватися з поверненням підрозділів ЗСУ у місця постійної дислокації.

Водночас у плані передбачається введення моделі перехідного щодо притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, системи захисту прав людини і деталей амністії.

Також у документі прописали повернення майна українським фізичним та юридичним особам за результатами аудиту поточного стану активів.

При цьому співрозмовник видання повідомив, що затвердження українського законодавства щодо цього плану має відбутися синхронно з кроками Росії. Серед іншого, йдеться про скасування низки указів президента РФ Володимира Путіна, зокрема, про спрощений порядок видачі російських паспортів жителям ОРДЛО.

Раніше повідомлялося, що очільник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук назвав кроки України для проведення виборів в ОРДЛО у березні 2021 року. За його словами, вибори на Донбасі вже готуються.

Источник

Залишити коментар