Політика

Ухвалення закону про інтернування призведе до жахливих порушень прав людини, — юристи

Ухвалення закону про інтернування призведе до жахливих порушень прав людини, - юристи

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Прийняття законопроєкту про інтернування може призвести до того, що росіян і жителів ОРДЛО з російським паспортом будуть примусово заарештовувати і тримати під ув’язненням. Про це йдеться в матеріалі Євгенія Левіна «Затримати і відправити в табори. Навіщо Кабмін пропонує інтернувати осіб з російським паспортом» для 112.ua.  

Законопроєкт № 4327 передбачає наділення СБУ правами для обчислення громадян, які надають загрозу для України і подальшого переселення їх у заздалегідь створені зони для затриманих за аналогічною підозрою осіб. Автор статті вказує, що дана ініціатива йде врозріз з презумпцією невинності і порушує права людини.

«Відсутність чітких критеріїв у законі та виразного порядку його застосування неминуче спричинить жахливі порушення прав людини на території України, а відсутність чітко прописаних підстав для інтернування зробить судове оскарження неефективним. За винятком норм міжнародного права, інтернованому громадянину нема на що буде спертися, щоб захистити свої права, а в силу того, що національні суди вкрай неохоче застосовують у своїх рішеннях міжнародні норми, справедливості доведеться домагатися в ЄСПЛ. На це, на жаль, можна витратити і 10 років», — зазначив юрист Максим Могильницький.

Втім, його колега Ростислав Кравець припускає, що навіть у разі прийняття законопроєкту, його можна буде оскаржити в Конституційному суді.

«Подібні ініціативи порушують основи прав людини. До рішень судів людину, будь-то громадянина України або будь-якої іншої країни, не можна вважати винною в тому чи іншому злочині. І вже тим більше — якимось чином обмежувати його права і свободи. Навіть у разі прийняття, цей закон має всі шанси бути відмінним Конституційним судом. А особи, які голосували за нього, можуть понести відповідальність за подібну ініціативу, що порушує права людини», — заявив юрист Ростислав Кравець.

Источник

Залишити коментар