Україна

У ТКГ розповіли про підсумки зустрічі щодо Донбасу

У ТКГ розповіли про підсумки зустрічі щодо Донбасу

Фото: Пресс-служба президента Украины Зустріч політрадників тривала три години

Політичні радники обговорили практичні кроки, необхідні для дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню.

Політичні радники лідерів країн «нормандської четвірки» завершили зустріч у режимі відеоконференції, за підсумками якої вони підтвердили своє прагнення до дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. Про це в понеділок, 19 квітня, повідомляє українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі.

«Головним питанням зустрічі політичних радників Нормандської четвірки стало обговорення практичних кроків, необхідних для дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню. Всі сторони підтвердили своє прагнення до дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в ході засідання «навіть прозвучала цікава пропозиція провести наступну зустріч політичних радників безпосередньо на лінії розмежування з метою прийняття необхідних рішень в конкретних умовах».

Відповідні рішення, які б могли вдосконалити механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню, політичні радники доручили опрацювати в робочій підгрупі з безпеки ТКГ. Її засідання заплановано на завтра на 10:00.

Політичні радники Нормандської четвірки в ході зустрічі 19 квітня в форматі відеоконференції обговорили імплементацію франко-німецьких кластерів з виконання Мінських угод і дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

Також про підсумки зустрічі розповів віце-прем’єр-міністр — міністр з питань тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Не розкриваючи конфіденційності переговорів, зазначу дві головні речі, які обговорювалися і які були анонсовані президентом Зеленським у Парижі. Сьогодні йшлося про кластери, відповідно, як бачення можливості реалізації Мінських угод і про питання забезпечення дотримання режиму припинення вогню — реального та повноцінного», — розповів Резніков в коментарі інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

Він також додав, що «переговори політичних радників пройшли в режимі конструктивної робочої атмосфери» і «без зайвих емоцій».

«Я з повагою ставлюся до мужності наших посередників — представників Німеччини та Франції, яким доводиться іноді все-таки стримувати ймовірність підвищення емоцій, терпіти. Це хороші посередники, вони друзі України», — додав Резніков.

У свою чергу російська сторона вважає, що тригодинні переговори завершилися «безрезультатно». Про це повідомляє ТАСС з посиланням на інформоване джерело.

За його словами, пропозиції РФ про механізм запобігання ескалації перестрілок, а також про способи притягнення до відповідальності винних «натрапили на обструкцію з боку України». При цьому «позиції Франції, Німеччини та України свідчать про явне прагнення до імітації та подальшого затягування переговорного процесу навіть ціною жертв і руйнувань на Донбасі» по обидві сторони лінії зіткнення «.

Також джерело не очікує «будь-яких зрушень на завтрашньому засіданні».

Як відомо, 16 квітня президент України Володимир Зеленський за підсумками переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном в Парижі і канцлером Німеччини Ангелою Меркель анонсував проведення зустрічі політрадників лідерів «нормандської четвірки» на 19 квітня.

За його словами, після завершення зазначеної зустрічі Україна очікує чіткого дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, а також надання усіма сторонами Нормандської четвірки доповнень і пропозицій до франко-німецьких кластерів з виконання Мінських угод.

Джерело

Залишити коментар