Політика

У «Слузі народу» повідомили про розгляд у комітетах двох десятків законопроєктів щодо КСУ

У "Слузі народу" повідомили про розгляд у комітетах двох десятків законопроєктів щодо КСУ

Народний депутат від «Слуги народу» Олена Мошенець Фото з відкритих джерел

У підсумку буде напрацьовано єдиний законопроєкт, прогнозує Олена Мошенець

У комітетах Верховної Ради України опрацьовують близько двох десятків законопроєктів щодо Конституційного суду України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція «Слуга народу») Олена Мошенець.

Народна депутатка пояснила, на якому етапі розгляду перебувають проєкти законів, які мають на меті вирішити ситуацію, що склалася навколо Конституційного суду України.

«Наразі є близько двох десятків законопроєктів, мається на увазі – основні та альтернативні, які опрацьовуються у різних комітетах. Чому у різних? Тому що, залежно від того, що пропонується у законопроєкті, або вони потрапляють до антикорупційного комітету, або до комітету з правової політики. Частина законопроєктів вже розглянута, наприклад, законопроєкт Дмитра Разумкова. Частина законопроєктів ще потребує або чекає на розгляд у комітетах, на рішення комітетів», – сказала Олена Мошенець.

Народна депутатка нагадала, що на засіданні Погоджувальної ради у понеділок ухвалили рішення про створення робочої комісії для вирішення ситуації з КСУ.

«Насправді це дуже позитивний знак, тому що зараз якраз ця робоча група створюється з представників різних фракцій. І, відповідно, моя особиста думка така, що буде напрацьовано єдиний законопроєкт. Він буде або новим, або він буде на базі одного з існуючих, який, дійсно, буде узгоджено з позицією всіх юристів, усіх професіоналів і різних політичних сил, і нарешті вирішить або мусить вирішити просто цю проблему», – зазначила Олена Мошенець.

Народна депутатка зазначила, що, на її думку, Верховна Рада має доопрацювати саме президентський законопроєкт про КСУ.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Верховна Рада до кінця року має ухвалити рішення щодо Конституційного Суду і закон про державний бюджет на 2021 рік. Також можливі кадрові перестановки.

Додамо, 6 листопада народні обранці під час засідання ВРУ провалили голосування за кандидатуру на посаду судді КСУ – за призначення чинного нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Павленка, який під час рейтингового голосування отримав найбільшу підтримку залу, проголосували лише 100 парламентарів. Спікер Дмитро Разумков звернувся до профільного комітету з проханням підготувати проведення повторного конкурсу на посаду судді КСУ.

Источник

Залишити коментар