Світ

У Швеції оголосять Нобелівських лауреатів

У Швеції оголосять Нобелівських лауреатів

У Швеції готуються оголосити Нобелівських лауреатів з медицини, фізики, хімії та літератури

Переможцям не доведеться приїжджати до Швеції. Через пандемію коронавірусу премії лауреатам цьогоріч видадуть на їхній батьківщині.

У Швеції та Норвегії цього тижня оголосять імена лауреатів Нобелівської премії 2021 року в п’яти галузях. Про це в понеділок, 4 жовтня, пише Інтерфакс-Україна.

Нобелівський комітет в Стокгольмі в понеділок повідомить, кому присуджено премію з медицини. У вівторок, 5 жовтня, оголосять володаря премії з фізики, у середу — з хімії, у четвер — з літератури.

Лауреат премії за сприяння встановленню миру, яка вважається однією з найпрестижніших нагород у світі, за традицією буде оголошений у п’ятницю в Осло.

За даними Нобелівського комітету, цьогоріч на премію миру претендують 329 кандидатів, 234 з них — фізичні особи, ще 95 — організації. За правилами, список потенційних кандидатів не публікується.

Згідно з правилами Нобелівського комітету, список потенційних кандидатів на отримання премії тримається в секреті.

Однак, низка ЗМІ протягом року повідомляли про те, що на премію миру висунуті, в тому числі, колишній співробітник Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвард Сноуден, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж. Серед кандидатів, за деякими даними, фігурують екс-кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська і екоактівістка Грета Тунберг. Крім того, претендентами вважаються такі організації, як «Репортери без кордонів» і «Комітет захисту журналістів».

Нарешті, 11 жовтня в столиці Швеції назвуть лауреата Шведського державного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля.

Нобелівська премія 2021 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон (близько $1,1 млн). її вручають з 1901 року.

Нагадаємо, в США відбулася 31-а церемонія вручення Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize) — пародії на Нобелівську премію, яка присуджується за комічні наукові дослідження.

Джерело

Залишити коментар