Політика

У Раді створять робочу групу для розробки нового закону, який дозволить відтермінувати обов’язковість РРО для ФОП

У Раді створять робочу групу для розробки нового закону, який дозволить відтермінувати обов'язковість РРО для ФОП

Телеканал ZIK

Українські ФОПи сьогодні потерпають від міжвідомчої боротьби представників великого бізнесу

Після того, як Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №4313-д, було прийнято рішення створити робочу групу з депутатів всіх фракцій для напрацювання нової концепції законопроєкту, який зможе врегулювати правовідносини великих мереж без шкоди для ФОП.

Про це в ефірі ток-шоу «19» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від партії «Слуга народу» Євгеній Шевченко.

Політик зазначив, що українські підприємці – ФОПи, сьогодні потерпають від міжвідомчої боротьби представників великого бізнесу, а пропозиції фінансового комітету Ради щодо врегулювання роботи великого бізнесу із самого початку були неправильними, адже шкодять представникам малого та середнього бізнесу.

«Тому той законопроєкт №4313-д, який сьогодні розглядали, я з вчорашнього вечора дзвонив до всіх, кого знаю з фракції, своїх колег і пояснював, що цей законопроєкт – обдурення підприємців, ніякого консенсусу в ньому немає, тому що перелік діяльностей, який там задіяний, не відповідає реальності. Наприклад, людина, яка продає каву на вулиці, вона також підпадала під виключення мораторію на ведення РРО. Тобто насправді, близько 90% малого бізнесу просто з 1 січня були б змушені користуватися РРО. Але дякуючи соціально-орієнтуючим депутатам нам сьогодні вдалося вплинути на людей, які приймають рішення і зірвати цей законопроєкт», – зазначив парламентар.

Щодо подальшої долі документу, продовжив Євген Шевченко, на цій сесії ВРУ його повторно прийняти не зможуть, оскільки він відхилений парламентом, тому прийнято рішення про створення робочої групи.

«Було прийнято рішення створити робочу групу, в яку увійдуть депутати всіх фракцій, в тому числі і я, мені Арахамія пообіцяв, що я туди увійду, і ми будемо напрацьовувати нову концепцію законопроєкту, який зможе врегулювати саме правовідносини великих мереж. Я буду максимально докладати свої зусилля, щоби в жодному разі ми ФОПів не зачіпали. Адже це не правильна боротьба, коли винні одні, а карають усіх», – прокоментував народний депутат.

Нагадаємо,  на засіданні 17 листопада Верховна Рада провалила голосування щодо законопроєкту №4313-д про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами — платниками єдиного податку.

Як зазначається, за основу документ підтримали лише 17 депутатів, 228 висловилися проти, 79 утрималися. 

Відомо, що законопроєкт передбачає відстрочку обов’язкового використання касових апаратів до 1 січня 2022 року для платників єдиного податку 2-4 груп, за винятком ризикових галузей.

Источник

Залишити коментар