Політика

У Раді Європи відзначають зменшення кількості в’язнів в Україні

У Раді Європи відзначають зменшення кількості в'язнів в Україні

В’язниця

Фото з відкритих джерел

Водночас там зазначили, що кількість ув’язнених все ще залишається великою

У Раді Європи вітають позитивні тенденції щодо зменшення кількості ув’язнених в Україні, але закликають продовжувати реформу пенітенціарної системи. Про це йдеться у доповіді Комітету Ради Європи з питання запобігання катуванням.

«Комітет вітає позитивні тенденції щодо зниження кількості ув’язнених та закликає українське керівництво продовжувати реформу пенітенціарної системи», — зазначається в документі.

Окрім цього, там константували, що на період відвідування членами комітету України у серпні 2020 року кількість в’язнів становила близько 51 тисячі (без урахування тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу), що дорівнює 143 особам на 100 тис. населення. У 2017 році ув’язнених було 57 тисяч.

Але разом із тим, у Раді Європи наголошують: кількість ув’язнених в Україні залишається великою, що засвідчує надмірне застосування заходів, пов’язаних з триманням під вартою.

У зв’язку з цим комітет закликає владу України зробити кроки для забезпечення застосування запобіжних заходів, альтернативних ув’язненню.

Новини за темою: В Одесі на судовому засіданні семеро ув’язнених порізали собі вени

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що наразі тривають переговори із представниками «ЛНР» та «ДНР» щодо передачі ув’язнених з ОРДЛО, аби вони продовжили відбувати покарання на підконтрольній українському уряду території.

Джерело

Залишити коментар