Світ

У Польщі погрожують закрити кордон із Білоруссю

У Польщі погрожують закрити кордон із Білоруссю

Польські військовослужбовці охороняють кордон

Поки що Варшавою прийнято рішення про закриття лише одного прикордонного пункту пропуску в Кузниці.

Польща на тлі міграційної кризи розглядає можливість серйозних санкцій проти Білорусі, аж до закриття кордону, транзитних та торговельних переходів. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише Zerkalo.

«Польща зіткнулася віч-на-віч з війною нового типу, в якій зброєю використовуються як мігранти, так і хибна інформація. Людей з Близького Сходу використовують як живий щит, штучно нагнітається енергетична криза. Це гібридна війна, тиск на східний кордон ЄС наростає», — розповів Моравецький на прес-конференції в Таллінні із головою естонського уряду Каєю Каллас.

Моравецький зазначив, що не відкидає закриття кордону країни з Білорусією.

«Ми думаємо над кроками у характері дедалі серйозніших економічних санкцій, у тому числі про закриття польсько-білоруського кордону з боку Польщі», — сказав він.

За словами Моравецького, все залежатиме тепер від дій білоруської влади.

Прем’єр нагадав, що поки Польща ухвалила рішення про закриття лише одного прикордонного пункту пропуску в Кузниці.

Варшава заявила про нову тактику нелегалів щодо прориву кордону

Нагадаємо, Польща звинуватила білоруські служби у допомозі мігрантам під час штурму кордону. Співробітники білоруських служб обирають місця, які підходять для штурму, та оснащують людей необхідними для форсування кордону предметами, стверджує міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

Джерело

Залишити коментар