Світ

У Німеччині уточнили позицію щодо Північного потоку-2

У Німеччині уточнили позицію щодо Північного потоку-2

Роберт Хабек

Змінилася ситуація з безпекою в Європі, тому слід переробити і доповідь про ПП-2, кажуть у Німеччині.

Проект Північний потік-2 може бути повністю зупинено, заявив міністр економіки Німеччини та віце-канцлер Роберт Хабек в ефірі телеканалу ARD у середу, 23 лютого.

«Це теж може відбутися. Сьогоднішній захід не є санкційним у вузькому та строгому сенсі слова… Але це все ще можливо. Ми координуємося з європейськими та американськими партнерами», — сказав він.

Міністр розповів про подальшу процедуру сертифікації газопроводу. Так, регулятору запропонують нову доповідь щодо ситуації навколо ПП-2 протягом кількох місяців. Хабек пояснив, що змінилася ситуація з безпекою в Європі, тому слід переробити й доповідь.

«Це не санкції у класичному розумінні. Це юридична дія», — сказав він.

При цьому Хабек зазначив, що замороження проекту не означає, що його ніколи не буде введено в експлуатацію.

«Цим не сказано, що будуть санкції проти газопроводу, або що він ніколи не буде запущений. Це не є рішенням, що Північного потоку-2 не буде. Це все ще може відбутися залежно від збройного протистояння в Україні. Це є юридичним кроком, було зрозуміло, що стара доповідь перестане бути актуальною», — уточнив міністр.

Також він припустив, що проти ПП-2 буде запроваджено санкції.

У свою чергу глава мінфіну Франції Брюно Ле Мер заявив, що Північний потік-2 може бути відновлений «в той день, коли РФ виконає міжнародні зобов’язання».

Нагадаємо, напередодні влада Німеччини заявила, що зупиняє сертифікацію Північного потоку-2 через визнання Росією «незалежності» «ЛДНР».

Джерело

Залишити коментар