Світ

У Німеччині планують посилити «м’який локдаун»

У Німеччині планують посилити "м'який локдаун"

Фото: NurPhoto Із 2 листопада у Німеччині діє «м’який локдаун»

Федеральний уряд та місцева влада Німеччини хочуть запровадити жорсткіші обмеження через епідемію COVID-19. За даними ЗМІ, уряд планує обмежити контакти людей і зобов’язати всіх учнів і вчителів носити маски у школах.

Канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) у понеділок, 16 листопада, обговорить із главами федеральних земель нові заходи для посилення обмежень «м’якого локдауну», що вже діє у країні.

У проекті рішення, про який повідомляють німецькі ЗМІ, уряд хоче закликати людей повністю відмовитися від приватних святкувань до Різдва. Також уряд планує законодавчо обмежити контакти між людьми. Зокрема дітям і підліткам дозволять у вільний час зустрічатися лише з одним «постійним другом», а дорослим — проводити зустрічі тільки з представниками одного «постійного дружнього домогосподарства».

На вулиці людям дозволять зустрічатися лише із членами власного домогосподарства та максимум із двома людьми з іншого. Крім того, дітей усіх вікових категорій та вчителів можуть зобов’язати носити маски під час перебування на території шкіл, а також на заняттях.

Серед інших пропозицій уряду — вимога до людей із легкими симптомами застуди, такими як кашель або нежить, ізолюватись і піти на карантин. Ці пропозиції ще можуть змінитися під час обговорення між федеральним та регіональним урядами.

Нагадаємо, уряд ФРН запровадив із 2 листопада «м’який локдаун». Нині у країні дозволено зустрічатися не більш ніж десятьом особам лише з двох домогосподарств. Ресторани, бари, клуби та дискотеки зачинені, проте заклади громадського харчування можуть працювати на виніс. Не працюють театри та музеї, а також спортивні зали та басейни. Заборонено зупинятися в готелях з туристичною метою. Водночас у країні надалі працюють торговельні заклади, а діти можуть відвідувати школи та дитячі садки.

Ці обмеження призупинили ріст кількості нових заражень коронавірусом, однак наразі немає ознак того, що вони призведуть до зменшення кількості інфікувань, зазначається у проєкті уряду.

23 листопада канцлерка ФРН та керівники федеральних земель знову зустрінуться і, можливо, ухвалять подальші заходи із врахуванням динаміки кількості заражень до того часу.

Станом на кінець жовтня у Німеччині виявили 520 тисяч випадків захворювання на COVID-19, але за перші два тижні листопада кількість випадків зросла на 50 відсотків — до 780 тисяч випадків. За той же час кількість пацієнтів з COVID-19 у реанімаціях німецьких лікарень зросла на 70 відсотків, що викликало побоювання через їхню можливу перевантаженість у найближчому майбутньому.

Меркель: Рішення про локдаун ухвалювалось «з важким серцем»

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар