Світ

У НАТО звернулися до Росії

У НАТО звернулися до Росії

Фото: DPA У НАТО закликали Росію не втручатися у їхні стосунки з Україною

НАТО серйозно оцінює наслідки поточної ситуації для безпеки Північноатлантичного Альянсу.

В Організації Північноатлантичного договору (НАТО) закликали Російську Федерацію до негайного зниження напруги на кордоні України та відведення військ від українських кордонів. Про це у четвер, 16 грудня, йдеться у заяві Північноатлантичної ради Альянсу.

Там повідомили, що серйозно стурбовані «значним, неспровокованим та необґрунтованим російським військовим нарощуванням на кордонах України».

«І ми відкидаємо помилкові російські твердження про провокації з боку України та НАТО. Ми закликаємо Росію до негайної деескалації, обирати дипломатичні засоби та дотримуватися її міжнародних зобов’язань щодо відкритості у військовій діяльності», — сказано в заяві.

У НАТО наголосили, що серйозно оцінюють наслідки поточної ситуації для безпеки Альянсу.

«Ми завжди будемо відповідати рішучим чином на будь-яке погіршення обстановки для нашої безпеки, в тому числі завдяки зміцненню нашої політики колективної оборони за потребою», — заявили представники Альянсу і зазначили, що будь-яка подальша агресія проти України «матиме величезні наслідки і дорого коштуватиме» .

У НАТО запевнили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів та закликали Росію вивести сили з України відповідно до міжнародних зобов’язань та обіцянок.

«Відносини НАТО з Україною — це справа лише України та 30 країн-членів НАТО. Ми рішуче відкидаємо будь-які спроби розірвати безпеку Альянсу», — наголошується у заяві.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що інтеграція України у Європейський Союз та НАТО «не може бути нескінченним процесом».

Джерело

Залишити коментар