Україна

У НАТО попередили Україну, що короткого шляху до членства немає

У НАТО попередили Україну, що короткого шляху до членства немає

Рішення Бухарестського саміту НАТО про політику відкритих дверей залишаються чинним

Дуже важливо, щоб реформи України в сфері безпеки і оборони здійснювалися на комплексній основі, зазначили в Альянсі.

НАТО очікує від України продовження зосередження на внутрішніх реформах. Короткого шляху до членства в Альянсі не існує. Про це сказала директор Центру інформації та документації НАТО Вінета Клейне під час засідання круглого столу на тему: Стосунки між Україною — НАТО в контексті сталого миру на Донбасі, повідомляє УНІАН в середу, 18 листопада.

«Надання Плану дій, який стосується членства, не обумовлює заздалегідь будь-яке рішення щодо членства в НАТО», — наголосила Клейне.

При цьому вона заявила, що є ще дуже важливий напрямок, який Альянс твердо підтримує щодо проведення реформ в Україні.

«Це нинішні реформи України в сфері безпеки і оборони. Дуже важливо, що ці реформи здійснюються на комплексній основі, і важливо, що під час цього процесу всі аспекти враховуються, і зокрема, такі, як посилення заходів із боротьби з корупцією, забезпечення демократичного контролю та нагляду і громадського контролю над Збройними силами України та органами безпеки», — додала вона.

Клейн зазначила, що її рідній країні, Латвії, знадобилося 10 років «дуже ретельної і наполегливої ​​роботи» для проведення реформ з метою наближення до НАТО. За її словами, реформи повинні не зупинятися і впроваджуватися на регулярній основі. «Не повинно бути, наприклад, одного кроку вперед і два кроки назад», — заявила Клейне.

«Звичайно, немає короткого шляху до членства в НАТО. І що стосується реформ, Україна взяла на себе зобов’язання. Дуже важливо, щоб вони втілювалися і виконувалися, і щоб вони приносили результати», — наголосила Клейне.

У зв’язку з цим вона нагадала, що рішення Бухарестського саміту НАТО, який відбувся в 2008 році, про політику відкритих дверей, залишаються чинним.

«НАТО очікує від України продовження зосередження на внутрішніх реформах. Успішне впровадження реформ є найкращим способом для подальшого руху до членства», — додала Клейне.

Раніше посол США назвала головні проблеми на шляху України в НАТО. Так, на її думку, на шляху України в НАТО основними проблемами є російська агресія на Донбасі і в Криму, а також внутрішня корупція.

Також повідомлялося, що Зеленський бачить в НАТО шанс зберегти Україну. Членство України в НАТО необхідне для забезпечення безпеки в регіоні, говорить президент.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар