Політика

У МВС пояснили, чому поліція не штрафує депутатів ВРУ за відсутність масок

У МВС пояснили, чому поліція не штрафує депутатів ВРУ за відсутність масок

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко Фото з відкритих джерел

У відомстві сподіваються, що велика кількість хворих парламентарів змусить нардепів під час завтрашнього засідання використовувати маски

Поліція не може оштрафувати народних депутатів за відсутність маски під час засідань та роботи у парламенті, тому що немає права заходити на територію Верховної Ради для складання адміністративних протоколів.  

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Ведучий програми поцікавився у заступника міністра внутрішніх справ, чому народні обранці, які повинні першими показати приклад громадянам,  перебувають у приміщенні Верховної Ради без маски та ще й не отримують за це штраф, як передбачено українським законодавством. На що Геращенко відповів:  

«Поліція не має права заходити на територію Верховної Ради для складання адміністративних протоколів. Але я думаю, що після того, як на коронавірус захворів і голова Верховної Ради, і перший заступник голови, то ми можемо побачити завтра, я думаю, що всі депутати будуть вже використовувати захисні маски», – сказав Антон Геращенко.

Окрім цього він відповів на питання, чи може бути запис з телекамер із засідань ВРУ, де чітко видно, що депутати не дотримуються маскового режиму, юридичною підставою для притягнення їх до адміністративної відповідальності:

«Я пораджуся х юристами Національної поліції. Але потрібно розуміти, що обов’язок носити маски прийнятий лише того тижня депутатами ВРУ як зміни до закону про обов’язковість носіння маски в громадських місцях», – прокоментував Геращенко.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський захворів на коронавірус. Про це зазначили у пресслужбі Офісу президента. Також повідомляється, що глава держави наразі почувається добре і продовжить виконувати свої обов’язки в дистанційному режимі на самоізоляції.

Позитивний тест на коронавірус також отримали керівник Офісу президента Андрій Єрмак та міністр фінансів Сергій Марченко. 

Пізніше стало відомо, що спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков захворів на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Згодом і перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук отримав позитивний результат тесту на коронавірус COVID-19. 

Окрім цього сьогодні заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила, що 27 народних депутатів та 24 працівники Апарату ВРУ зараз хворіють на COVID-19, а понад 90 парламентарів уже здолали хворобу.

Источник

Залишити коментар