Україна

У МОЗ розповіли, хто і як при COVID може лікуватися вдома

У МОЗ розповіли, хто і як при COVID може лікуватися вдома

Фото: telegraf.com.ua При легкому перебігу хвороби пацієнти лікуються вдома

Ускладнення з боку дихальної системи при коронавірусі найчастіше розвивається на другому тижні хвороби, тому в цей період потрібно активно спостерігати пацієнта, сказали в Міністерстві охорони здоров’я.

Домашнє лікування коронавірусу допустиме при легкому перебігу хвороби. Однак таке рішення може приймати тільки сімейний лікар. Про це в ході брифінгу в середу, 11 листопада, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, легка форма характеризується невисокою лихоманкою, до 38℃, якадобре контролюється жарознижувальними препаратами.

«Тобто коли є підвищення температури до 38-38,2℃, приприйнятіжарознижувальнихпрепаратіввідразузнижуєтьсятемпература», — пояснив Степанов.

Також легкий перебіг характеризується нежиттю, легким кашлем без ознак дихальної недостатності. Дихальна недостатність — це коли є утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів або іноді і кровохаркання.

«Легкий стан також супроводжується відсутністю шлунково-кишкових проявів, відсутністю змін психічного стану», — зазначає міністр.

За його словами, ускладнення з боку дихальної системи за COVID-19 зазвичай розвивається на другому тижні хвороби.

«Тому хворих необхідно активно спостерігати, а повторний огляд рекомендується проводити саме в цей термін», — зазначає Степанов.

Він наголосив, що медичні працівники — лікар або медична сестра — повинні здійснювати постійний контроль поточного стану і контактних осіб. При цьому метод контролю обирається індивідуально, залежно від стану пацієнта.

При виникненні проблем, зокрема, якщо не виходить додзвонитися сімейного лікаря, міністр радить телефонувати в контакт-центр.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні знову більш як 10 тисяч випадків COVID-19.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар