Всі новини

У Мін’юсті заявили, що не виконають рішення ОАСК — Ситника залишать директором НАБУ

У Мін'юсті заявили, що не виконають рішення ОАСК — Ситника залишать директором НАБУ

Директор НАБУ Артем Ситник Фото: НАБУ

Очільник відомства наголосив. що Мін’юст не має правової підстави та повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР

Міністерство юстиції не може виконати рішення Окружного адмінсуду, який зобов’язав відомство видалити відомості про Артема Ситника як про директора НАБУ з Єдиного державного реєстру. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. 

«Мін’юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України або ж окремої ухвали», — зазначив Малюська. 

За його словами, зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами. Тоді як Мін’юст має право розглянути скарги на дії реєстраторів та вносити дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг. 

«Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає, і він там залишиться», — додав міністр. 

Водночас Денис Малюська наголосив, що положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора НАБУ все ще чинні та залишаться такими до 17 грудня 2020. Крім цього, статус-кво щодо НАБУ і його керівника не змінився.

«НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом», — додав глава Мін’юсту. 

Нагадаємо, напередодні, 26 жовтня, Окружний адмінсуд Києва ухвалив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника та дав вказівку Мін’юсту викреслити його з реєстрів як керівника.

Источник

Залишити коментар