Політика

У малого і середнього бізнесу немає часу і грошей для оскарження «карантину вихідного дня», – Плачкова

У малого і середнього бізнесу немає часу і грошей для оскарження "карантину вихідного дня", – Плачкова

Народний депутат України Тетяна Плачкова Фото з відкритих джерел

А судові процеси в Україні – тривалі, нагадала народна депутатка

У малого і середнього бізнесу зараз немає часу і грошей для судових процесів із оскарження «карантину вихідного дня», тому таких позовів буде небагато.

Про це в ефірі програми «Деталі дня» на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція «Опозиційна платформа – За життя») Тетяна Плачкова.

Народна депутатка переконана, що судових процесів із оскарження «карантину вихідного дня» буде небагато. Вона пояснила, чому так відбуватиметься.

«Перша причина – це тому, що у малого і середнього бізнесу зараз немає часу і грошей для судових процесів. Судові процеси досить тривалі у нас в країні, тому навряд чи вони зможуть захиститися в суді і навряд чи вони будуть до цього масово вдаватися насправді», – сказала Тетяна Плачкова.

Народна депутатка продовжила: «Те, що це неконституційно, ми це всі прекрасно розуміємо, про це скаже будь-який юрист. З іншого боку, я хочу нам усім нагадати, що, пам’ятаєте, як ми всі виходили з карантину, коли на ринках підприємці все були в масках, коли там обов’язково плівки натягували, коли обов’язкові були у всіх засоби індивідуального захисту. А що змінилося з того часу? Що змінилося у законодавстві? Що змінилося в МОЗ? Чому просто не можна дотримуватися тих правил, які були прописані тоді, щоб виходити з карантину?».

Тетяна Плачкова зауважила, що причина цієї проблеми у тому, що нікому стежити за дотриманням підприємцями відповідних норм, а ті, своєю чергою, зрозуміли, що залишилися наодинці із проблемами і будуть виживати самостійно.

Нагадаємо, уряд запровадив карантин вихідного дня. Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий виступив проти введення в Україні «карантину вихідного дня» та заявив, що у Львові таке рішення уряду підтримувати не будуть.

Згодом секретар оперативного штабу Одеської міськради щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Олександр Тиховський заявив, що в місті також не планують запроваджувати «карантин вихідного дня». 

Аналогічні заяви зробили у низці інших міст.

Своєю чергою, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що міські голови не мають повноважень скасовувати на території окремої адміністративної одиниці дію рішень Кабміну, зокрема і щодо запровадження «карантину вихідного дня».

Источник

Залишити коментар