Світ

У Киргизстані завершилися вибори президента

У Киргизстані завершилися вибори президента

У Киргизстані пройшли вибори президента і референдум

Також в країні відбувся референдум з питання форми правління. Більшість виборців підтримали президентську форму правління, а переможцем гонки за посаду глави держави став Садир Жапаров.

У Киргизстані завершилося голосування на дострокових виборах президента і референдум з питання про форму правління. Про це 10 січня повідомило агентство ТАСС з посиланням на Центральну виборчу комісію республіки.

За даними ЦВК після підрахунку результатів з 90,06% дільниць, виконуючий обов’язки президента Киргизії Садир Жапаров переміг в першому турі дострокових виборів з результатом в 79,15%.

На підставі даних з 90,1% дільниць, понад 80% виборців Киргизстану проголосували на референдумі за президентську форму правління в країні. Парламентську модель підтримали 10,83% громадян, проти всіх — 4,41%.

Явка на виборах президента і референдум з питання про форму влади склала більш як 33%.

У МВС Киргизстану зазначили, що вибори і референдум пройшли в спокійній обстановці і правоохоронці не зафіксували жодного адміністративного або кримінального правопорушення. Також порушень не виявили спостерігачі.

Нагадаємо, колишній президент країни Сооронбай Жеенбеков подав у відставку 15 жовтня 2020 року на тлі акцій протесту і масових заворушень після парламентських виборів. Він очолював Киргизстан рівно три роки.

Повноваження глави держави перейшли до нового прем’єр-міністра Садира Жапарова.

Джерело

Залишити коментар