Світ

У Казахстані відновилися протести

У Казахстані відновилися протести

Фото: Telegram/SHOT Протести у Казахстані

Поліція приєднується до мітингувальників. В Алмати зранку захоплено акімат. Людей просять сидіти вдома. НС введено ще в одній області.

  У Казахстані поновилися акції протесту проти подорожчання ціни на газ. Правоохоронці у деяких містах відмовилися затримувати мітингувальників. Про це повідомляють Telegram-канали.   Поліцейські в Актобі та Алмати мітингувальників не затримують. Частина правоохоронців разом із протестувальниками рухається до центру міста.   Відомо, що в Алмати вранці в середу, 5 січня, було захоплено акімат (регіональний орган виконавчої влади в Казахстані).     Голова регіональної ради Алмати Максим Баришев попросив роботодавців не викликати працівників без необхідності, а громадян – не залишати оселі 5 та 6 січня.   Тим часом президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про запровадження надзвичайного стану в Алматинській області. До цього режим НС був введений в Мангістауській області та в Алмати.  

  Протести в Казахстані через ціни на газ розпочалися в Мангістауській області. Минулого року його роздрібна ціна у регіоні становила 50-60 тенге за літр (близько чотирьох гривень), то з початку цього року на місцевих заправках ціни зросли вдвічі – до 120 тенге за літр (7,5 гривень).   Минулої ночі було затримано близько 200 людей. Вночі стало відомо, що уряд Казахстану відправили у відставку.    

Джерело

Залишити коментар