Світ

У Казахстані оголосили про надзвичайний стан

У Казахстані оголосили про надзвичайний стан

Фото: Tengrinews Вид на місто Алмати в ніч з 4 на 5 січня

В Алмати вводиться комендантська година з 23:00 до 7:00. Усередині міста встановлено обмеження на свободу пересування. Заборонено продаж зброї, боєприпасів та алкоголю на час НП.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про введення на два тижні надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати. Про це повідомляє його прес-служба у вівторок, 4 січня.

«У зв’язку із загостренням ситуації з метою забезпечення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян глава держави Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 5 січня з 01 години 30 хвилин на термін до 00 години 00 хвилин 19 січня 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Також стало відомо, що в Алмати вводиться комендантська година з 23 години 00 хвилин до 7 години 00 хвилин. Указом президента на період надзвичайного стану створено комендатуру міста, а її керівником призначений начальник Департаменту поліції Алмати Канат Таймерденов.

Також усередині міста встановлено обмеження на свободу пересування, у тому числі транспорту. Забороняється продаж зброї, боєприпасів та алкоголю на час НП. Заборонено страйки.

Раніше у вівторок Токаєв у своїй відеозаяві закликав співвітчизників «виявити розсудливість і не піддаватися на провокації зсередини та ззовні». Він наголосив, що заклики атакувати службові приміщення цивільних та військових відомств незаконні і за ними може бути покарання. «Влада не впаде», — звірив президент.

Нагадаємо, сьогодні протести в Казахстані набули загальнонаціонального характеру, охопивши всю країну. Вони почалися через невдоволення підвищенням ціни на скраплений газ, проте незабаром пікетники вимагали повної відставки уряду і повного відходу з політики екс-президента Нурсултана Назарбаєва.

Також повідомлялося, що після масових протестів влада Казахстану знизила ціну на газ.

Джерело

Залишити коментар