Політика

У Кабміні пояснили затримку компенсацій родинам медиків, загиблих від COVID-19

У Кабміні пояснили затримку компенсацій родинам медиків, загиблих від COVID-19

Марина Лазебна Віталій Головін / Mind.UA

За словами міністра соцполітики, в країні замало профпатологів

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що більшість сімей медиків, які померли внаслідок коронавірусної хвороби COVID-19, ще не отримали компенсації через тривале розслідування кожного з випадків. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

Зазначається, що вже завершено розслідування 114 випадків смерті медиків від коронавірусу. З них 35 були визнані як пов’язані з виробництвом, а 79 – ні. Наразі 35 сімей, право на виплату яких встановлено,  отримали гроші.

Проте більшість ще не отримали компенсації, оскільки йде тривале розслідування кожного з випадків. «Щодо 136 випадків проводиться надалі розслідування. Воно тривале – мене не задовольняє, що воно проводиться 2-3 місяці, але ми знаємо проблему. В комісію повинен входити такий професіонал як профпатолог, але їх на сьогодні в Україні одиниці і це все стримує швидке розслідування», – сказала Лазебна.

Водночас чиновниця повідомила, що Фонд соціального страхування має необхідні гроші, а уряд готовий їх виплачувати. Крім того, вона міністр додала, що медикам, які отримали другу та третю групу інвалідності, також уже почали виплату компенсацій.

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні за час пандемії COVID-19 на коронавірус захворіли понад 26 тисяч медиків, із яких 258 померли. Тоді міністр закликав підтримати медпрацівників шляхом зменшення навантаження лікарень.

Источник

Залишити коментар