Всі новини

У Єврокомісії прокоментували дипломатичну суперечку України та Угорщини

У Єврокомісії прокоментували дипломатичну суперечку України та Угорщини


Фото з відкритих джерел

У ЄС наголошують, що це питання двосторонніх відносин

Дипломатична суперечка між Києвом і Будапештом жодним чином не вплине на позиції Євросоюзу щодо співпраці з Україною. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано на брифінгу у Брюсселі, повідомляє Європейська правда.

«Це питання двосторонніх відносин між двома країнами і єдине що ЄС може зробити, це закликати всі сторони вирішити питання на основі добрих сусідських відносин», — зауважив Стано.

Окрім цього, він нагадав, що Євросоюз нещодавно вкотре підтримав європейські прагнення України.

«Україна важливий партнер, ми маємо найамбітнішу угоду про асоціацію і ми продовжуємо співпрацю, щоб наблизити Україну до ЄС якомога ближче. У політиці ЄС щодо України немає жодних змін», — розповів речник ЄК.

Також Стано відповів на запитання про те, що робитиме ЄС, якщо Угорщина блокуватиме рішення щодо України, які потребують одностайного рішення. Зокрема він зазначив: «ЄС продовжує співпрацю з Україною, базуючись на визначеному переліку критеріїв і очікувань і я не буду спекулювати, чи може це змінитися».

Водночас слід зауважити, що на різних рівнях у НАТО Угорщина блокує зустрічі з Україною, однак в ЄС такі дії не вживаються, навпаки, Будапешт поки голосував в тому числі і за санкції проти РФ.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна заборонила в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час місцевих виборів у минулі вихідні. 

Згодом глава МЗС Угорщини Петер Сіярто назвав «жалюгідною і безглуздою» заборону Києвом в’їзду в Україну двом угорським високопосадовцям.

Источник

Залишити коментар