Світ

У Єгипті відбувся Золотий парад фараонів

У Єгипті відбувся Золотий парад фараонів

Урочиста церемонія перевезення 22 єгипетських фараонів у Каїрі

В урочистому заході взяв участь також президент країни Абдель Фаттах ас-Сісі.

  У єгипетській столиці Каїрі в суботу, 3 квітня, пройшла церемонія перевезення мумій фараонів із Єгипетського музею в новий Національний музей єгипетської цивілізації (NMEC) у районі Фустат. Захід транслювали близько 400 телеканалів з усього світу.   Урочисто перевозили забальзамовані тіла 22 стародавніх царів Єгипту: 18 королів і чотирьох королев. Довгу процесію із саркофагів, стилізованих під стародавні човни, очолювали вершники-стражники в одязі давніх єгиптян.   Загалом кортеж, який супроводжували 60 мотоциклів, 150 коней і музичний ансамбль, подолав п’ять кілометрів. Його маршрут пролягав вздовж головної водної артерії країни — Нілу. У заході взяв участь президент країни Абдель Фаттах ас-Сісі.  

  Наступні два тижні артефакти знаходитимуться в лабораторії NMEC, де їх підготують до встановлення у вітринах Королівського залу мумій. Нові експонати будуть доступні публіці з 18 квітня.    

 

 

  Проте деякі єгиптяни вважають, що перевезення фараонів і ряд нещасних випадків, що сталися минулого тижня у країні, пов’язані.   На їхню думку, залізнична катастрофа, яка забрала життя 32 людей, обвалення будинку в Каїрі, жертвами якого стали щонайменше 23 людини, а також «затор» у Суецькому каналі трапилися через «прокляття потривожених фараонів».   Нагадаємо, раніше єгипетські вчені розкрили таємницю загибелі фараона Секененра Таа II. За їхніми словами, смерть Секененра була, найімовірніше, церемоніальною стратою.    

Джерело

Залишити коментар