Світ

У Чилі запустили імпічмент президенту після публікації Pandora Papers

У Чилі запустили імпічмент президенту після публікації Pandora Papers

Фото: news.cn Президенту Чилі намагаються оголосити імпічмент через офшорне розслідування

Прокуратура країни заявила, що почне розслідування звинувачень у можливій корупції і податкових порушеннях, пов’язаних з продажем.

У Чилі опозиція запустила процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєру у зв’язку з можливими порушеннями при продажу гірничодобувної компанії — після того, як нові подробиці угоди були розкриті в Pandora Papers, повідомляє The Guardian.

Справа стосується частки в проекті рудника Домінга, яку сім’я Піньєри в 2010 році продала його близькому другу і діловому партнеру Карлосу Альберто Делано. Розслідування документів Pandora виявило докази, що дозволяють припустити, що частина платежу містила пункт, який вимагає від уряду не посилювати заходи з охорони навколишнього середовища в районі, запропонованому для шахти на півночі Чилі.

Державна прокуратура Чилі заявила, що почне розслідування звинувачень у можливій корупції і податкових порушеннях, пов’язаних з продажем.

Піньєра відкинув звинувачення і заявив, що порушень не було.

Водночас Хайме Наранхо, лівий депутат нижньої палати і один з ініціаторів процедури імпічменту, сказав, що Піньєра «відкрито порушив конституцію… серйозно підірвав честь нації».

Останню пропозицію про імпічмент президенту може бути винесено на голосування Конгресу перед першим туром загальних виборів в Чилі 21 листопада. Якщо її схвалено нижньою палатою, вона переміщається в сенат, де її мають схвалити більшістю в дві третини голосів.

Раніше повідомлялося, що в Еквадорі починається розслідування через президентські офшори. Спеціально створена комісія вимагатиме від президента країни з’явитися для дачі свідчень і надати всю необхідну інформацію.

Розкриття бенефіціарів: чому боротьба з офшорами стає бюрократичним знущанням

Джерело

Залишити коментар