Політика

ВРУ збирається, щоб у президента не було підстав для її розпуску, – політтехнолог

ВРУ збирається, щоб у президента не було підстав для її розпуску, – політтехнолог

Тарас Загородній. Фото Синиця Олександр / УНІАН

Скасувати «карантин вихідного дня» Рада не зможе, каже Тарас Загородній

Верховна Рада України збирається, щоб у президента України Володимира Зеленського не було підстав для її розпуску.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Експерт, коментуючи імовірність скасування Верховною Радою «карантину вихідного дня», зауважив, що причини сьогоднішнього засідання ВРУ, де чимало обранців інфікувалися коронавірусом, слід шукати глибше. На його думку, ВРУ зібралася, щоб в очільника держави Володимира Зеленського не було підстав для її розпуску. Політтехнолог нагадав, що у разі, якщо парламент не збирається протягом 30 днів, президент може його розпустити.

«Що стосується так званого скасування карантину, вони не зможуть скасувати цей карантин. Вони можуть лише рекомендувати уряду скасувати постанову про запровадження цього карантину», – зазначив Тарас Загородній та додав, що саме Кабмін ухвалюватиме остаточне рішення з цього приводу.

Експерт продовжив: «Що стосується бюджету – це було прогнозовано, що вони не зможуть зібрати докупи ці цифри. Навіть вже пан Гройсман почав над ними так весело жартувати – давайте я вам допоможу бюджет написати, тому що ви не можете зібрати це докупи. У даному випадку ми говоримо, що і голосів, скоріш за все, немає».

Нагадаємо, 14 листопада в Україні почав діяти карантин вихідного дня. Він передбачає введення жорстких обмежень з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, які будуть повторюватися щотижня вихідними.

Зокрема, у цей час забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Крім цього, не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Однак нові обмеження викликали обурення у населення. У зв’язку з цим у кількох містах підприємці та ресторатори вийшли на протест з вимогою скасувати нововведення. 

Як повідомляли, 16 листопада у ВРУ зареєстрували проєкт постанови №4381, яким Верховна Рада України рекомендує Кабінету міністрів скасувати «карантин вихідного дня».

Додамо, станом на ранок 17 листопада 2020 р. в Україні підтверджено 557 657 випадків коронавірусу COVID-19, за минулу добу захворіли 11 968 осіб.

Источник

Залишити коментар