Світ

Визнання «ЛДНР»: Байден підписав указ про санкції

Визнання "ЛДНР": Байден підписав указ про санкції

Джо Байден ввів у дію санкції щодо «ЛДНР»

Дії російського президента Володимира Путіна суперечать зобов’язанням Росії щодо Мінських угод, зазначено у документі.

  Президент США Джо Байден підписав указ про введення санкцій щодо «ЛДНР» через визнання «республік» Росією. Текст документу у понеділок, 21 лютого, оприлюднила прес-служба Білого дому.   «Дії президента Путіна суперечать зобов’язанням Росії щодо Мінських угод, спростовують заявлену Росією прихильність дипломатії та підривають суверенітет та територіальну цілісність України», — йдеться у документі.   Указ забороняє:

  • нові інвестиції в так звані «ДНР» або «ЛНР» (фізичною або юридичною — ред.) особою зі США, де б вони не перебували;
  • ввезення до США, прямо чи опосередковано, будь-яких товарів, послуг чи технологій з так званих «ДНР» або «ЛНР»;
  • експорт, реекспорт, продаж або постачання, прямо чи опосередковано, зі США або громадянином США, де б вони не перебували, будь-яких товарів, послуг чи технологій у так звані «ЛДНР»;
  • будь-яке схвалення, фінансування, сприяння або гарантія особою зі США, де б вона не перебувала, угоди, вчиненої іноземною особою та такою, що підпадає під вищезазначені заборони.

Крім того, документ надає адміністрації США повноваження вводити санкції щодо осіб, які ведуть діяльність у «ДНР» та «ЛНР», та представників керівництва організацій, які там працюють.   Зазначимо, включення до списку санкцій означає заморожування активів у США та заборону для американських громадян чи компаній вести бізнес з його фігурантами.   Нагадаємо, у розмові з президентом України Володимиром Зеленським Байден запевнив співрозмовника, що реакція Вашингтона та його союзників на ймовірне подальше вторгнення РФ в Україну буде швидкою та рішучою.   Будуть санкції. Реакція Заходу на визнання «ЛДНР»      

Джерело

Залишити коментар