Україна

Вітренко розповів про ціну газу з травня 2022 року

Вітренко розповів про ціну газу з травня 2022 року

Фото: Facebook/Yuriy Vitrenko Точно ми не можемо сказати — Вітренко

Нафтогаз продає газ за оптовою ціною всім однаково, а далі кожен ставить свою ціну на енергоресурс.

НАК Нафтогаз України продає газ за однією ціною, а далі постачальник перепродує «блакитне паливо» за різними цінами. Про це заявив голова НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в інтерв’ю РБК-Україна.

«Яка буде ціна за цими річними контрактами? Ну, по-перше, навіть зараз ціни різні. Нафтогаз створив балансуючу групу, і в рамках балансуючої групи ми пропонуємо постачальникам на оптовому ринку для потреб населення газ по 7,42 гривень/кубометр», — сказав Вітренко.

Він наголосив, що Нафтогаз продає все за однією ціною, на рівних умовах, а далі енергоресурс перепродують за різними цінами.

«Ми це моніторимо, показуємо навіть в уряді, депутатам, регулятору. Але у нас немає повноважень із цим щось робити. Крім того, у нас ринок. Ми продали за оптовою ціною всім однаково, а далі вони продають, як хочуть», — зазначив голова НАК.

Він додав, що перепродують газ за дуже різними цінами — по 7,88 гривень, по 7,18, є навіть і по 13,5, як у Херсоні.

«Тому точно ми не можемо сказати, яка буде ціна у травні. Кожен ставитиме свою ціну, навіть якщо ми пропонуватимемо однакову ціну на оптовому ринку», — резюмував Вітренко.

НАК не зможе довго стримувати тарифи — Вітренко

Тим часом Газпром назвав очікувану ціну на газ у 2022 році. Російська компанія сподівається експортувати газ наступного року в середньому майже по 300 доларів за тисячу кубометрів.

Джерело

Залишити коментар