Світ

Вчені назвали найчастіші ускладнення COVID-19

Вчені назвали найчастіші ускладнення COVID-19

Вчені визначили, які ускладнення найчастіше викликає COVID-19

У хворих на коронавірус найчастіше виникають пневмонія, дихальна недостатність, проблеми з серцем, а також порушення згортання крові та ниркова недостатність.

  Вчені визначили ряд ускладнень, які пов’язують з COVID-19. Аналіз вони опублікували в журналі Canadian Medical Association Journal у вівторок, 29 грудня.   Зокрема, дослідники хотіли підтвердити, які з раніше описаних ускладнень мають найбільш сильний зв’язок з COVID-19, а які становлять найбільший ризик. Вчені проаналізували дані більш ніж 70 тисяч людей з COVID-19 у США, щоб дізнатися, які ускладнення виникають найчастіше.   Найсильніше з COVID-19 пов’язані:  

  • захворювання дихальної системи (пневмонія, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра інфекція нижніх дихальних шляхів, дихальна недостатність, пневмоторакс)
  • стани системи кровообігу (зупинка серця, гострий міокардит, гематологічні порушення, наприклад, порушення згортання крові)
  • ниркові порушення (гостра ниркова недостатність)
  • порушення нюху і смаку.

  При цьому сильний зв’язок не означає, що ці стани є найбільш поширеними. Так, серед найбільш частих ускладнень COVID-19:  

  • пневмонія, на яку хворіють близько 27,6% від усіх людей з COVID-19 і у 81% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
  • дихальна недостатність, яку спостерігали в 22,6% від усіх людей з COVID-19 і у 75,3% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
  • гостра ниркова недостатність, яку мали близько 11,8% від усіх хворих і 50,7% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії,
  • інший сепсис, який був у 10,4% від усіх і у 54,1% пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії.

  Нарешті, серед ускладнень з найбільш високим ризиком значаться вірусна пневмонія, дихальна недостатність, сепсис, гостра ниркова недостатність, гострий респіраторний дистрес-синдром.   У той же час, аналіз не підтвердив попередні припущення про те, що COVID-19 значно збільшує ризик інсульту.   Нагадаємо, що раніше вчені довели ефективність масок для захисту від COVID. Маска ефективно затримує великі респіраторні краплі при видиху і таким чином знижує ризик прямої передачі коронавірусу.   Також повідомлялося, що COVID-вакцини будуть ефективні протягом тривалого часу. Фахівці встановили, що імунітет до COVID-19 зберігається, мінімум, вісім місяців. А це означає, що вакцини від коронавірусу будуть захищати людину від повторного зараження тривалий період.      

Джерело

Залишити коментар