Україна

В Україні виявили небезпечний варіант штаму Дельта

В Україні виявили небезпечний варіант штаму Дельта

Фото: Институт молекулярной биологии и генетики НАН Украины Досліджували 74 зразки, взяті в пацієнтів з дев’яти регіонів

Варіант Дельта-штаму AY.122 активно поширюється в Росії. Він дає тяжкий перебіг хвороби, велику швидкість інфікування та високу смертність.

  Українські вчені виявили 12 варіантів штаму коронавірусу COVID-19 Дельта, які циркулюють в країні. Один із них новий і, ймовірно, проник з Росії. Про це повідомляє Інститут молекулярної біології та генетики НАН України на своїй сторінці у Facebook у четвер, 23 грудня.       Вказано, що досліджували 74 зразки, які було взято в пацієнтів з дев’яти регіонів у період з 18 листопада по 1 грудня. Усі 100% зразків виявилися варіантами штаму Дельта.   «Вчені ІМБГ зафіксували 12 різних варіантів штаму Дельта, але їхній спектр відрізняється від тих, які були поширені в листопаді. Зокрема виявлено новий для України варіант Дельта-штаму AY.122, який активно поширюється в Росії та характеризується тяжким перебігом хвороби, високою швидкістю інфікування та високою смертністю», – йдеться в повідомленні.   Варіант AY.122 знайшли в зразках із Дніпра, Сум, Полтави, Миколаєва, Житомира й Одеси. Передбачається, що високий рівень смертності в Україні (як у Росії та Казахстані) може бути пов’язаний з особливостями штаму Дельта, зокрема варіанта AY.122.   Серед представлених зразків не було виявлено штаму Омікрон.   Нагадаємо, від COVID-19 померли 94 тисячі українців. Минулої доби вірус забрав ще 275 життів. За весь час пандемії в Україні заразилася 363 0391 людина.   

Джерело

Залишити коментар