Україна

В Україні штам Омікрон поки не виявили — Ляшко

В Україні штам Омікрон поки не виявили - Ляшко

Фото: facebook.com/viktor.liashko Точних даних про небезпеку штаму Омікрон поки немає

Новий штам коронавірусу вже виявили у низці країн Європи, але в Україні його поки що немає, каже голова МОЗ.

В Україні поки не реєстрували випадки захворювання на штам коронавірусу Омікрон, повідомив у понеділок, 29 листопада, голова МОЗ Віктор Ляшко.

За його словами, в Україні діє система моніторингу розповсюдження штамів COVID.

Також він розповів, що про цей штам стало відомо 24 листопада. Перед цим зафіксували зростання випадків COVID-19 в останні тижні у Ботсвані та Південній Африці.

«Але епідеміологічні дослідження, які підтвердять чи спростують, чи пов’язані зростання кількості випадків із новим штамом, продовжуються», — зазначив Ляшко.

За словами міністра, поки не відомо, чи викликає штам тяжчий перебіг хвороби. Для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування Омікроном потрібен час — від кількох днів до кількох тижнів, додав він.

Крім того, Ляшко повідомив, що в Україні вивчатимуть нові штами коронавірусу, крім Дельти.

«Зараз в Україні діє система моніторингу розповсюдження штамів COVID. На рівні областей існує певний резерв ПЛР-тест систем для визначення саме штаму Дельта… Всі не Дельта зразки підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню в Центрі громадського здоров’я», — сказав він.

Глава МОЗ зазначив, що з вересня Україна має потужності для повногеномного секвенування, яке дозволяє повністю розшифрувати геном будь-якого патогену і дозволяє, в тому числі здійснювати нагляд за всіма штамами коронавірусу, які циркулюють у країні. У середньому протягом тижня секвенуються близько 80-100 зразків.

Нагадаємо, 26 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я визнала загрозою новий варіант коронавірусу, виявлений у ПАР.

Штам Омікрон вже виявили в Гонконгу, Ізраїлі, Австралії, Канаді та низці країн Європи. Всі ці випадки є завізними.

Джерело

Залишити коментар