Україна

В Україні проведуть перевірки підприємств, що утилізують медвідходи

В Україні проведуть перевірки підприємств, що утилізують медвідходи

Фото: Vyvoz.org Найчастіше медвідходи виявляються в природному середовищі, загрожуючи людям і екосистемі

Позапланові перевірки пройдуть на суб’єктах господарювання, які вивозять і утилізують медсміття. Торік в Україні утворилося близько 100 тисяч тонн медвідходів.

В Україні перевірять підприємства, які здійснюють транспортування і утилізацію медичних відходів. Перевірки будуть позаплановими, здійснювати їх буде Державна екологічна інспекція, повідомляє прес-служба відомства.

«Будемо контролювати відповідність реальної діяльності підприємств виданим дозвільним документам», — заявив глава Держекоінспекції Андрій Мальований.

Зазначається, що в 2019 році в Україні утворилося приблизно 100 тисяч тонн медвідходів, з них тільки 50 тисяч забрали перевізники. Про кількість утилізованих медвідходів відомостей немає.

Це відбувається через те, що більшість підприємств мають документи тільки на транспортування медичного сміття, але потужностей (спеціальних печей) для знищення у них немає.

У результаті, за словами Андрія Мальованого, медвідходи виявляються в природному середовищі і загрожують людям і екосистемі.

«Забезпечення законності в сфері медвідходів вкрай важливо, адже в умовах пандемії таке сміття накопичується шаленими темпами», — наголосили в Держекоінспекції.

Як раніше стало відомо, медвідходи з інфекційних відділень вивозили на сміттєзвалище під Києвом. Компанія, яка повинна була спалювати в спеціальних місцях медичні відходи, просто викидала їх на стихійні звалища.

До цього стало відомо, що Чорнобильська АЕС буде використовувати нове сховище ядерних відходів. Це підвищить рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар