Україна

В Україні прийняли план щодо впровадження 5G

В Україні прийняли план щодо впровадження 5G

5G в Україні з’явиться не раніше 2022 року

Через рік буде проведено конкурс на видачу ліцензій для використання смуг зв’язку п’ятого покоління.

Тендер на видачу ліцензій 5G в Україні відбудеться наприкінці 2021 року. Відповідне рішення в середу, 11 листопада, прийняв Кабмін, який затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв’язку п’ятого покоління.

Згідно з планом, в жовтні 2021 року буде оголошено конкурс або тендер на видачу ліцензій з використанням системи рухомого (мобільного) зв’язку 5G. Це відбудеться за умови конверсії радіочастот.

У грудні 2021 року буде визначено переможців конкурсу або тендера, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження зазначається, що зараз в Україні функціонують системи мобільного зв’язку 2G, ЗG, 4G. При цьому система 5G повинна значно розширити обмежений функціонал сервісів мереж попередніх поколінь.

«Основними функціональними особливостями мереж 5G є вдосконалений мобільний широкосмуговий доступ до Інтернету, наднадійні комунікації з низькою затримкою і масивні міжмашинні комунікації, на основі яких будується все різноманіття послуг і можливостей мереж ІМТ2020 (5G)», — йдеться в документі.

Зазначається, що до таких послуг і можливостей належать: значно вища швидкість передачі даних, об’ємне відео і відео надвисокої чіткості, промислова автоматизація, зв’язок при надзвичайних ситуаціях тощо.

У документі також наголошується, що в результаті впровадження системи 5G економіка України отримає можливість для стрімкого зростання.

Нагадаємо, до IV кварталу 2021 року в Україні впровадять низку стандартів в сфері мобільного зв’язку для гармонізації українського галузевого законодавства з європейським стандартом ETSI.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар