Україна

В Україні підрахували скільки партії витратили на рекламу у Facebook

В Україні підрахували скільки партії витратили на рекламу у Facebook

Фото: РБК-Украина Партії витратили на рекламу у Facebook $ 5,7 млн — рух «Чесно»

Для аналізу витрат експерти використовували дані, які надає Facebook про рекламу. Загалом партії витратили приблизно 154 млн гривень.

  З початку року і до місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, українські політичні партіїї витратили на рекламу в соціальних мережах понад 5,7 млн ​​доларів (приблизно 154 млн гривень). Більшість витрат, 5 млн доларів, були здійснені у вересні і жовтні, коли йшла передвиборча кампанія. Про це в середу, 18 листопада, повідомляє рух Чесно.   Згідно з аналізом експертів, партії витратили за шість місяців 2020 року 90 тисяч доларів, а у жовтні — 1,4 млн доларів. Кандидати від партій витратили 1,8 млн доларів з власних сторінок, з партійних сторінок було сплачено майже 2,3 млн доларів.   «Ближче до виборів в мережі з’явилося чимало сторінок, які складно назвати партійними або сторінками політиків, але вони вели кампанії за і проти на сотні тисяч доларів», — пояснюють експерти.   Топ-20 сторінок за видатками очолює профіль політичної партії «За майбутнє».   «Її створили в травні 2020 року, а з серпня по жовтень вона вже витратила майже 170 тисяч доларів. На рекламу ставили повідомлення партійців з регіонів і фрагменти ефірів шоу «Право на владу», де гостем був лідер партії Ігор Палиця», — йдеться в звіті руху Чесно.   Всього до рейтингу потрапили чотири сторінки «За майбутнє» та її представників. Наприклад, третє місце у сторінки Ігоря Палиці, який витратив 119 тисяч доларів на рекламу, п’яте — у лідера списку «За майбутнє» в Івано-Франківську міськраду Олександра Шевченка (65 тисяч доларів), тринадцяте — у «Жіночого руху «За майбутнє» (45,9 тисяч доларів).  

В Україні підрахували скільки партії витратили на рекламу у Facebook

  «Лідер за видатками серед партій — «Слуга народу» з 880 тисяч доларів. У сумі враховували всі партійні сторінки в різних областях, сторінки партійців та інші сторінки, які рекламували повідомлення на підтримку партії. Агітацію за «Слугу народу» та її кандидатів розміщували по щонайменше 319 сторінках», — говорять у Чесно.   Друге місце у партії «За майбутнє», яка витратила 704 тисячі доларів з 96 пов’язаних сторінок, а третє — у «Європейської солідарності».   «Сторінки, які так чи інакше просували партію ОПЗЖ або її партійців, витратили на рекламу 297 тисяч доларів. Крім партійних сторінок, є профілі з нейтральними назвами. Наприклад, «Все добре в Україні» та «Політичні війни» витратили 43 тисячі доларів на рекламу Віктора Медведчука і партії», — повідомляють експерти.   Нагадаємо, з початку виборчої кампанії в правоохоронні органи надійшло 16 203 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства. Порушено більше тисячі кримінальних справ.     Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар