Світ

В Азії створили найбільшу в світі зону вільної торгівлі

В Азії створили найбільшу в світі зону вільної торгівлі

Підписання угоди в режимі онлайн

Домовленості стосуються торгівлі, послуг, інвестицій, електронної комерції, телекомунікації та авторських прав.

Китай і ще 14 азіатсько-тихоокеанських держав підписали в неділю, 15 листопада, найбільшу в світі угоду про вільну торгівлю, повідомляє DW.

Угоду Регіональну, всебічне економічне партнерство (RCEP) уклали Китай, В’єтнам, Сінгапур, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, М’янма, Бруней, Лаос, Камбоджа, Японія, Австралія, Південна Корея і Нова Зеландія. Воно охоплює 2,2 мільярда осіб і близько третини світового економічного виробництва.

Країни домовилися про зниження тарифів і встановлення загальних для всіх учасників угоди правил торгівлі. Домовленості стосуються торгівлі, послуг, інвестицій, електронної комерції, телекомунікації та авторських прав.

На думку експертів, угода сприятиме економічній інтеграції в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і протидіятиме протекціоністським тенденціям. Крім того, цей пакт є великим успіхом для Пекіна на тлі торгової війни з США, що продовжується.

До кризи, викликаної пандемією коронавірусу, на країни RCEP припадало 29% від світового обсягу торгівлі — трохи менше, ніж частка ЄС, яка становила 33%. Тепер експерти очікують, що частка спільноти RCEP збільшиться.

Угоді передував 31 раунд переговорів і 18 зустрічей міністрів протягом восьми років. Терміни її укладення зривалися шість разів. Згодом її доля залежала від Індії, керівництво якої виступало проти низки пунктів угоди. В кінці 2019 року Індія відмовилася від переговорів і шлях до угоди був відкритий.

Нагадаємо, що цей договір країн Азії поставить у невигідне становище низку американських компаній, як і транснаціональні корпорації, які знаходяться за межами зони вільної торгівлі. Посилює тиск підписаний в 2017 році американським президентом Дональдом Трампом меморандум про вихід Вашингтона з транстихоокеанського партнерства (ТТП).

Після відмови від ТТП США втратили для себе можливість ефективно врівноважувати зростаючий тиск Китаю на своїх сусідів по регіону.

Китай стане єдиною великою економікою, яка закінчить 2020 рік з ростом ВВП, а не падінням, незважаючи на те, що пандемія коронавірусу почалася саме в цій країні. Уже в наступному році китайська економіка підніметься на 7,7%, прогнозує агентство Fitch.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар