Світ

В Австралії помітили горбатих китів у річці

В Австралії помітили горбатих китів у річці

Фото: Информ Австралійські кити

Горбатих китів вперше помітили в вересні 2020 року морський еколог Джейсон Фаулер і його колеги-науковці під час риболовлі.

За останні місяці відразу три горбатих кити були помічені в річці Східний Алігатор в національному парку Какаду на півночі Австралії, пише НВ.

Горбатих китів вперше помітили в вересні 2020 року морський еколог Джейсон Фаулер і його колеги-науковці під час риболовлі.

«Ми були оточені сушею, і я помітив великий струмінь, високий фонтан на горизонті. І крикнув: Дельфін! Але в глибині душі я розумів: це не дельфін, фонтан занадто величезний. Я ніяк не міг повірити в те, що насправді дивлюся на кита, що пливе вгору по каламутній тропічній річці, що кишить крокодилами. Я був абсолютно приголомшений. Після чотирьох годин запеклих дебатів ми погодилися, що ми бачили горбатих китів в річці», — розповідав Джейсон Фаулер.

Кити пропливли близько 20 км вгору за течією. Як доказ Фаулер сфотографував спинні плавники горбатих китів і повідомив про незвичайне спостереження владі і вченим.

На щастя, два кити повернулися в море самостійно, залишивши тільки одного, що потребує допомоги. Висловлювалися побоювання, що він може застрягти в неглибоких митних приливних водах. Але через 17 днів останній кит самостійно виплив у море.

Більш того, кит, який провів два тижні в річці, недавно повернувся і був помічений плаваючим в гирлі річки. Схоже, він схуд — швидше за все, в результаті міграції. Зараз за ним ведеться спостереження в затоці Ван Дімен.

У довгостроковій перспективі шанси горбатого кита вижити в річці Східний Алігатор невеликі. Більш низький рівень солоності може викликати у них проблеми зі шкірою, вони можуть застрягти на мілководді і не зможуть залишити мулистий берег. Тут тварина може померти від перегріву.

Нагадаємо, що в Каліфорнії, біля берегів міста Авіла-Біч, американки Джулі МакСорлі і Ліз Коттріель плавали на каяку і зазнали атаки горбатого кита.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар