Світ

Туреччина пояснила вихід зі Стамбульської конвенції

Туреччина пояснила вихід зі Стамбульської конвенції

Туреччина пояснила вихід з конвенції щодо захисту жінок підміною її суті

Туреччина — не єдина країна, у якої виникли серйозні сумніви щодо конвенції. Болгарія, Угорщина, Чехія, Латвія, Литва і Словаччина не ратифікували її.

Туреччина вирішила вийти зі Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством щодо жінок, оскільки відбулася підміна її суті і вона використовувалася для «нормалізації гомосексуалізму». Про це в неділю, 21 березня, йдеться в заяві управління зі зв’язків з громадськістю президента, її наводить Anadolu.

«Початкова мета щодо захисту прав жінок була захоплена групою людей, які намагаються нормалізувати гомосексуалізм, що є несумісним із соціальними і сімейними цінностями Туреччини», — сказали в управління зі зв’язків з громадськістю.

У заяві також говориться, що вихід Туреччини «жодним чином не означає», що країна ставить під загрозу захист жінок. У ньому вказується, що Туреччина проведе реформи для того, щоб боротися зі зростаючим насильством щодо жінок.

Стамбульська конвенція із захисту жінок була прийнята в 2011 році. Вона стала першою європейською угодою із боротьби з домашнім насильством. Туреччина була першою країною, яка ратифікувала її. Конвенція зобов’язує держави, які підписали її, ввести кримінальну відповідальність за психологічне, фізичне та сексуальне насильство, примусові аборт, шлюб і стерилізацію, а також сексуальні домагання.

В ЄС закликали Туреччину переглянути своє рішення. Верховний представник Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про глибокий жаль і нерозуміння такого кроку.

Нагадаємо, напередодні Туреччина оголосила про свій вихід зі Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок.

Зазначимо, прийняти Стамбульську конвенцію вимагали на марші за права жінок у Києві 8 березня.

Джерело

Залишити коментар